آخرین عناوین خبری

تاریخ سررسید وعده : شنبه, 05 دی,1394
وضعیت وعده :  1664 شب گذشت
شهردارسهند:بهره برداری از بزرگراه تبریز – سهند


شهردار سهند در جمع خبرنگاران وعده داد:بهره برداری از بزرگراه تبریز – سهند ؛ 18 ماه دیگر

نصرنیوز: شهردار شهر جدید سهند گفت: تلاش ما برای ایجاد شهرداری شیشه ای در سهند است.

به گزارش نصرنیوز، بهرام روشنی، در گفتگو با خبرنگاران با تاکید بر لزوم شفاف سازی و عملکرد روشن شهرداری گفت: ما در شهرداری سهند مصمم به ایجاد شهرداری شیشه ای هستیم و اصل مدیریت با مردم و برای مردم را انتخاب کرده ایم.

وی با ذکر اینکه بوجه شهرداری محدود بوده و کفاف هزینه ها و پروژه های بزرگ را نمی دهد، گفت: ما با بخش خصوصی طبق اصل برد برد همکاری می کنیم و هم اکنون پروژهایی به ارزش 100 میلیارد تومان توسط بخش خصوصی در سهند اجرا می شود.

شهردار سهند ادامه داد: اجرای پروژه بزرگ ترین پارک مینیاتوری کشور با وسعت 50 هزار هکتار در شهر جدید سهند از جمله موارد همکاری فی مابین شهرداری سهند و بخش خصوصی است.

روشنی از اولویت دادن به کارهای فرهنگی برای هویت بخشی به شهر جدید سهند خبر داد و گفت: اقدامات و طرح های فرهنگی در اولویت اجرایی شهرداری قرار دارند تا شهروندان این شهر خود را یک "سهندی" بدانند و به آن افتخار کنند.

وی با ذکر اینکه شهر سهند در موقعیت کم نظیری از لحاظ جغرافیایی واقع شده است، گفت: از نظر زلزله خیزی، کریدور هوایی و.. شهر سهند کم نظیر است و قرار گرفتن این شهر در کنار روستای توریستی کندوان مزیت های بزرگی برای رشد خدمات گردشگری در این شهر ایجاد کرده است.

شهردار سهند به مشکل بزرگ ساکنان این شهر و معطل ماندن بزرگراه تبریز – سهند نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به بحث های انجام شده و قول نمایندگان و مسئولان استان، بزرگراه تبریز – سهند 18 ماه دیگر به بهره برداری کامل خواهد رسید.

روشنی اضافه کرد: مشکل تامین بودجه این پروژه با همکاری شهرداری سهند و شرکت عمران برطرف شده و امیدواریم در موعد مقرر پس از سالها شاهد بهره برداری از این پروژه مهم باشیم.

وی به پروژه متروی تبریز – سهند نیز اشاره کرد و گفت: خط متروی تبریز، سهند بصورت رو زمینی و از دپوی لاله به طرف سهند احداث خواهد شد.

شهردار سهند خطاب به شهروندان سهند گفت: قول می دهم بزودی اکثر مشکلات شهروندان مرتفع شود.

روشنی افزود: پروژه های مسکن مهر بار سنگین و برنامه ریزی نشده ای را روی شهر سهند ایجاد کرده و اکثر مشکلات موجود در شهر به همین علت است. بار ناگهانی پروژه های مسکن مهر مشکلات خدماتی، بهداشتی و آموزشی برای سهند ایجاد کرده است و امیدواریم با همکاری شهرداری، دولت و بخش خصوصی بزودی اکثر این مشکلات برطرف شود.

وی تاکید کرد: شورا و شهرداری سهند از پروژه های آموزشی، درمانی و خدماتی استقبال می کند و برای تشویق سرمایه گذاران این بخش از حقوق خود در صدور پروانه و عوارض شهرداری می گذرد.

روشنی در رابطه با مشکل کمبود آب سهند نیز گفت: این نیز مربوط به مشکلاتی است که قبلا عرض کردم و از خط دوم انتقال آب زرینه رود، کمبودهای موجود نیز رفع خواهد شد. ما کمبود آب نداریم، مشکل مدیریت مصرف آب داریم و متاسفانه شاخص های مصرف انرژی در کشور ما بسیار بالاست.

شهردار سهند در بخش دیگری از سخنانش از احداث ایستگاه دوم آتش نشانی این شهر خبر داد و گفت: نردبان 55 متری برای اولین بار در شمالغرب کشور برای شهرداری سهند خریداری شده و بزودی تحویل گرفته می شود.

روشنی خاطرنشان کرد: شرکت عمران شهرهای جدید قانوناً موظف است همه امکانات و زیرساخت ها را در شهر ایجاد کند و مدیریت آن را به شهرداری بسپارد؛ اما متاسفانه نواقصات زیادی در شهر وجود دارد که رفع بعضی از ان ها از توان شهرداری خارج است.

وی در پایان گفت: با این حال مطمئن باشد سهند در سه سال آینده به دست شهروندان و مشارکت کنندگان با شهرداری متحول خواهد شد و تبدیل به شهری ایده آل خواهد شد که حتی بخش برخوردار کلان شهر تبریز را نیز راغب خواهد کرد تا در اینجا سکنی گزینند.

پایگاه خبری تحلیلی نصر نیوز وعده بهره برداری از بزرگراه تبریز-سهند را که یکی از مطالبات اصلی شهروندان این دو شهر است را در بخش روزشمار وعده مسئولان فعال می نماید تا افکار عمومی پیگیر وعده آقای شهردار باشند.

انتهای پیام/

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است