پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   100144  | تاریخ خبر : 1397/12/23  | ساعت : 22:44

استاندار آذربایجان شرقی:

می‌خواهیم تبریز را به پایتخت دیپلماسی کشور تبدیل کنیم


نصر: استاندار آذربایجان شرقی گفت: می‌خواهیم تبریز را به پایتخت دیپلماسی کشور تبدیل کنیم. 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر از فارس، محمدرضا پورمحمدی در نهمین و آخرین جلسه شورای اداری آذربایجان شرقی در سال 97 اظهار داشت: باید مهاجرت معکوس در ادارات رخ دهد تا کارمندان به تبریز هجوم نیاورند، این یک نگاه است تا مرکز استان رشد نابرابری نسبت به سایر شهرها نداشته باشد.

وی افزود: تلاش کنیم تا فضای با نشاط و امن ایجاد کنیم که آن، با تعامل، همکاری و هم فکری همدیگر به وجود می‌آید.

پورمحمدی گفت: حجت الاسلام آل هاشم امام جمعه تبریز کار بزرگی در ایجاد روحیه تعامل، همکاری و وحدت در استان انجام داده است که وجود ایشان برای این استان برکت است  و باید مودت را بیش از این هم افزایش داده و به عنوان الگو در کشور مطرح کنیم

استاندار آذربایجان شرقی تصریح کرد: ایران امن ترین و قدرتمندترین کشور منطقه است ولی دشمنان «عِــــرض خود می برند و زحمت ما میدارند»! ضمن اینکه در این مشکلات هم همانگونه که در دوران جنگ با همراهی و همدلی مردم کلی از مشکلات کاهش یافت، در دوران جنگ اقتصادی هم باید همین رویه را برای پشت سر گذاشتن مشکلات در پیش گیریم.

وی با بیان اینکه بزرگ ترین دستاورد انقلاب غیر از امنیت، مردم سالاری است، اظهار داشت: سرمایه گذارانِ قابل و توانمندی داریم که در مشارکت دولت و بخش خصوصی، توانمندی بالای خود را نشان خواهند داد.

پورمحمدی خاطرنشان کرد: می‌خواهیم تبریز را به پایتخت دیپلماسی کشور تبدیل کنیم. 

وی افزود: با وجود فراز و نشیب امسال، فرآیندهای اقتصادی رشد داشته و با افزایش سرمایه گذاری مواجه بودیم 

استاندار آذربایجان شرقی گفت: امروز عرصه کارزار اقتصادی است، با اقدامات عادی و روزمره کارها پیش نمی‌رود و مشکلات حل نمی‌شود، بلکه افراد جدی و باهمت و با برنامه می‌توانند به صورت جهادی کار کنند تا گام‌های بلندی بردارند

وی افزود: همه نیازهای اساسی مردم به حد کافی و حتی بیش از مقدار نیاز مردم در انبارها تامین شده و با قیمت مناسب عرضه خواهد شد اما در سیستم توزیع، نارسایی‌هایی داریم که با کد خانوار این توزیع انجام می‌شود تا نارسایی‌ها کاهش یابد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (2)

هرگز اجازه نميدهند تبريز پايتخت ديپلماسي ايران شود قرار بود پوتين واردوغان وروحاني جلسه اي در تبريز برگزار كنند كه با مخالفت بعضي ها به تهران منتقل شد
23:01:49 1397/12/26
جمالي
  
تبدیل تبریز به « پایتخت دیپلماسی » یک شعار زیبای مردم پسند است که اگر مجال تحقق پیدا کند ، می تواند به اعتبار تاریخی این کلان شهر کهن رشد مضاعفی ببخشد؛ اما به شرطی که این وعده ی جناب استاندار به « سرنوشت تلخ دیگر وعده های شیرینی چون « تبریز 2018، پایتخت کشورهای اسلامی » مبتلا نشود !وایضاً مانند آن نباشد که بعداز کلی شعارهای دهن پرکنی مثل « مذاکرات سران روسیه ، ترکیه و ایران درتبریز » ، و نیز « برگزاری نمایشگاه فرهنگی فرانسه در تبریز» که برخی ها چند روزی « پُز »این شعار ها را دادند و در باد آن خوابیدند، جناب علی بماند و حوضش !!! یادمان نرود که تبریز صدها درد و مشکل و معضل کوچک و بزرگ دم دستی در حوزه های مختلف دارد که رتق و فتق هر کدام از آن ها صد ها بار می ارزد به شعارهای بزرگ نشدنی ! فلذا زیاد عجله نکنید ، یکی دو ماه دیگر که هوای خنک و نفس گشای آذربایجان در وانفسای تابستان داغ و نفس گیر فارسستان،مرکز نشینان را یاد این دیارانداخت ، کلی مقام و مسوول و وزیر و وکیل - چه بسی در معیت اهل و عیال - به لطایف الحیلی ماموریت هایی برای چند روز رحل اقامت خواهند تراشید و وبالمان خواهند شد !
10:32:47 1397/12/24
ابوالفضل وصضالی
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است