پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   101726  | تاریخ خبر : 1398/02/07  | ساعت : 07:12

به بهانه هفته سربازان گمنام امام زمان(عج)؛

نگاهی به مجاهدتهای خاموش سربازان کوی انتظار/امنیت وام دارگمنام ها


نصر: در ایران اسلامی وزارت اطلاعات وظیفه سنگین ایجاد امنیت را عهده دار است و کارکنان این نهاد امنیتی عنوان باافتخار سربازان گمنام امام زمان (عج) را به دوش می کشند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از مهر، یکی از اصلی ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی، نهادهایی بود که پس از پیروزی شکوهمند آن، در راستای عزت آفرینی و کسب افتخارات درخشان برای ملت غیور ایران پا به عرصه وجود گذاشت.

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران، یکی از این نهادها است، که با شکوفایی اش، ایران اسلامی نوپا را غرق در امنیت نمود.

اکنون، پس از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، تلاشگران عرصه امنیت وارد پنجمین دهه متوالی از ایثار و مجاهدت‌های خاموش خود شده‌اند.

شهرت شیرین، گمنامی شیرین‌تر

شهرت داشتن و شهره بودن از آرزوهای هر انسانی است.

اما شهرت پرستی، نتوانست معراج عاشقانه منتظران امام زمان (عج) را در هم بشکند، سربازان کوی انتظار مجاهدت خاموش و خالصانه را به درخشش در روشنایی ترجیح داده و گمنامی را راه و روش خود قرار دادند.

به قول شهید آوینی: گمنامی برای شهرت پرست ها دردآور است، وگر نه همه اجرها در گمنامی است.

این عدم گرایش سربازان گمنام امام زمان (عج) به شهرت طلبی، به معنای تنفر آنها از شهره بودن نیست، بلکه این مجاهدان، دنیای دیگری ساخته‌اند و با گمنامی در دنیای مادی ما انسان‌ها، در دنیای خود ستاره وار می‌درخشند.

فرزندان مردم، سربازان مهدی (عج)

بی شک تک تک سربازان گمنام امام زمان (عج)، فرزندان مردمان ایران زمین اند، که با خطرپذیری‌های خود، این مرز و بوم را سرافراز ساخته‌اند، و مردم ایران مهم‌ترین دارایی خود یعنی، امنیتشان را وامدار جانفشانی‌های خاموش چراغداران کوی انتظار هستند.

اکنون به بهانه هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) بد نیست نگاهی به عملکرد این شهدا زنده در استان آذربایجان شرقی در طول سال گذشته بیندازیم:

بازگشت ۴۵۳ میلیون دلار به بیت المال

در همین راستا مدیر کل اطلاعات آذربایجان شرقی، در نشستی با اصحاب رسانه‌ای این استان با اشاره به اهمیت نهادهای امنیتی در سراسر دنیا، از بازگرداندن ۴۵۳ میلیون دلار توسط سربازان گمنام امام زمان (عج)، به صندوق بیت المال در سال گذشته خبر داد و بیان کرد: در سال گذشته، شش هزار میلیارد تومان با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان (عج) به صندوق بیت المال بازگردانده شده است.

وی افزود: ارزش دلاری این مقدار، ۴۵۳ میلیون دلار بود، که این مفاسد کلان اقتصادی با ورود و هوشیاری سربازان گمنام امام زمان (عج) تشکیل پرونده شد.

انهدام شبکه قاچاق زیور آلات با سابقه فعالیت شش ساله در کشور

این مقام اطلاعاتی در بخش بعدی سخنانش از دستگیری باند بزرگ قاچاق نقره خبر داد و گفت: این شبکه از سال ۱۳۹۲ تا سال ۱۳۹۷، ۲۳ تن نقره قاچاق کرده بود.

وی افزود: این شبکه سازمان دهی شده نقره را از چین به مقصد عراق وارد می‌کرد، و پس از آن با جاسازی در اتوبوس جهت پخش سراسری به تهران انتقال می‌داد.

دیالمه افزود: قاچاقچیان مرتبط با این شبکه دستگیر و به قاچاق ۲۳ تن از سال ۱۳۹۲ اعتراف کردند.

امام جمعه تبریز، نیز در خطبه‌های نماز جمعه هفته گذشته با اشاره به این موفقیت‌های سربازان گمنام امام زمان (عج) در این باره گفت: همه این اقدامات نشان می‌دهد که وزارت اطلاعات در امنیت و ثبات اقتصادی کشور نقش مهمی دارد.

مودیان دانه درشت مالیاتی در دام مجاهدان خاموش

مدیرکل اطلاعات آذربایجان شرقی در ادامه عنوان کرد: در سال گذشته سربازان گمنام امام زمان (عج) موفق به شناسایی مودیان مالیاتی شد.

این مقام اطلاعاتی ادامه داد: ارزش تقریبی مالیات باز گردانده شده به بیت المال، ۲۰۹ میلیارد تومان بود.

نجات ۷۰۰ هکتار زمین از دست زمین خواری در آذربایجان شرقی

دیالمه در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: در سال گذشته و به همت سربازان گمنام امام زمان (عج)، ۷۰۰ هکتار زمین از معضل زمین خواری جان سالم به در برده و مبلغ ۲,۱۴۰ میلیارد تومان به بیت المال بازگردانده شده است.

دلالان پتروشیمی به مراجع قضائی سپرده شدند

این مقام اطلاعاتی در ادامه ابراز کرد: تعدادی از اخلالگران بازار مواد اولیه در حوزه پتروشیمی که در قالب توزیع مواد اولیه بین تعاونی‌ها، با ارز دولتی این مواد را وارد بازار آزاد می‌نمودند، به همت سربازان گمنام امام زمان (عج) به دستگاه قضائی تحویل داده شدند.

وی افزود: تلفات مالی این شبکه، ۱۲۲ هزار تن ماده اولیه وارداتی به ارزش تقریبی ۴۷۰ میلیارد تومان بود.

متلاشی شدن شبکه قاچاق پوست دام

دیالمه در بخش دیگری از این نشست خبری از متلاشی شدن شبکه قاچاق پوست حیوانات خبر داد و افزود: این شبکه محموله پوست حیوانی که عراق را به مقصد ترکیه ترک کرده بود، در داخل استان با پوست ایرانی جابجا می‌کرد.

وی افزود: با متلاشی شدن این باند، به همت سربازان گمنام امام زمان (عج)، ۷۰ تن پوست حیوانی کشف شده است.

متلاشی شدن پنج باند قاچاق مواد مخدر به دست سربازان گمنام امام زمان (عج)

این مقام اطلاعاتی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: طی سال ۹۷، پنج شبکه مواد مخدر در استان توسط پرسنل اداره کل اطلاعات آذربایجان شرقی، متلاشی شده است.

وی افزود: در همین راستا ۲۱۵ کیلوگرم هروئین، ۴ کیلوگرم شیشه و ۷۰ لیتر آبکاری شیشه توسط خادمان مردم در این اداره کل کشف شده است.

ورود مشروبات الکلی از ارمنستان قطع شد

مدیرکل اطلاعات آذربایجان شرقی همچنین با بیان اینکه بیشترین آمار واردات مشروبات الکلی از کشور ارمنستان بود، بیان کرد: با دخالت سربازان گمنام امام زمان (عج) با تدابیر دیپلماسی و عملیاتی ورود مشروبات الکلی از ارمنستان به طور رسمی قطع شده است.

این مقام اطلاعاتی در ادامه تصریح کرد: سال گذشته منافقین با سو استفاده از اوضاع معیشتی مردم و فشارهای اقتصادی حاکم بر کشور سعی در پیاده کردن هدف‌های شومشان در استان داشتند که با هوشیاری خادمان مردم در اداره کل اطلاعات استان با ۶۰ نفر از عناصر مرتبط با منافقین در آذربایجان‌شرقی برخورد شد.

وی با بیان اینکه این عناصر به دنبال تهیه سلاح و مواد منفجره برای ایجاد اخلال در امنیت استان بودند، گفت: در این راستا ۵۰ نفر نیز شناسایی شدند.

همکاری مردم شاه کلید تحقق امنیت در استان است

بی شک، اعتماد کامل مردم به اداره کل اطلاعات و همکاری با آن در قالب ارسال گزارشات مردمی اصلی ترین یارای سربازان گمنام امام زمان (عج) است.

مدیرکل اطلاعات آذربایجان شرقی در این باره اظهار کرد: تمامی عرصه‌های گوناگون امنیت از جمله سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و رسانه‌ای برای امنیت مردم و حفاظت از آبروی آنان است.

اما به راستی، آیا وظیفه سنگین ایجاد و ترویج امنیت تنها بر دوش سربازان گمنام امام زمان (عج) سنگینی می‌کند؛ جواب یک کلمه است: نه.

هر ایرانی یک سرباز است برای حفظ امنیت کشورش.

و به قول حضرت امام خمینی (ره): هر ایرانی باید یک سازمان اطلاعاتی باشد.

 

گزارش از مهیار فاضل

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است