پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   101910  | تاریخ خبر : 1398/02/10  | ساعت : 12:59

رئیس فراکسیون آموزش‌ های مهارتی مجلس؛

معلم پرورش دهنده نیروی کار جامعه است/ تمام تلاش ما در راستای تبدیل مدرک‌ محوری به مهارت محوری است


نصر: رئیس فراکسیون آموزش‌ های مهارتی مجلس گفت: مدرک گرایی به جایی رسیده که کارها روی زمین مانده است و تمام تلاش ما در راستای تبدیل مدرک‌ محوری به مهارت محوری است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، "میر رحمت میرزاده" در مراسم گرامیداشت مقام معلم و تجلیل از مدرسان برگزیده دانشگاه جامع علمی کاربردی استان، اظهار کرد: اگر صاحب نظران امر این موارد را که (کدام قانون وضع شده در این خصوص اجرا نشده و کدام یک ناقص یا غلط اجرا می ‌شود)، استخراج کنند، مطمئنا نمایندگان مجلس نیز به عنوان نمایندگان جامعه موارد را پیگیری خواهند کرد.

وی افزود: تمام تلاش ما در راستای تبدیل مدرک‌ محوری به مهارت محوری است تا اثبات کنیم مهارت بهتر از مدرک است؛ دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز باید این موضوع را در دانشگاه با استفاده از افراد مهارتی اثبات کند.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی نباید مسیر دیگر دانشگاه‌ها را برود، تصریح کرد: می ‌دانم که رئیس فعلی دانشگاه جامع علمی کاربردی گام ‌های استواری در حوزه مهارت آموزی برمی ‌دارد و امیدواریم طرحی نو در این دانشگاه دراندازد.

رئیس فراکسیون آموزش‌ های مهارتی مجلس با بیان اینکه معلم پرورش دهنده نیروی کار جامعه است، افزود: امید است آثار شهید مطهری را در عمل نیز به کار گیریم.

وی با اشاره به شعار سال، اظهار کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی حرف‌های بسیاری در این حوزه برای گفتن دارد و امید است در این سال بیشتر خود را در این حوزه نشان دهد.

وی در ادامه به تشریح وظایف فراکسیون‌ ها و کمیسیون ‌های مجلس شورای اسلامی پرداخت و گفت: تجربه و تخصص شرط اصلی عضویت در کمیسیون ‌های مجلس بوده و این کمیسیون ‌ها بیشتر نقش قانون گذاری دارند اما نمایندگان بر اساس نیازهای منطقه‌ ای یا کشوری در فراکسیون ‌ها که بیشتر نقش نظارتی دارد، عضو می ‌شوند.

نماینده مردم گرمی با تاکید بر اینکه مدرک گرایی به جایی رسیده که کارها روی زمین مانده است، از این ‌رو باید به بحث مهارتی بطور ویژه پرداخت کنیم، اظهار کرد: نظام آموزشی ما به‌ گونه‌ ای است که فارغ التحصیل سرگردان تحویل جامع می ‌دهد چرا که مهارت محور نیست.

وی در ادامه به فروش پایان ‌نامه‌ ها و کپی‌ کاری‌ های علمی اشاره کرد و گفت: دزدی علم به حدی رواج پیدا کرده که در مقابل برخی دانشگاه ‌ها نوشته ‌اند "پایان نامه تهیه می ‌کنیم"؛ اما دانشگاه جامع علمی کاربردی هدف خود را دنبال کردن پژوهش‌ های کاربردی اعلام کرده است.

رئیس فراکسیون آموزش‌های مهارتی مجلس در ادامه بیان کرد: از متولیان و مدرسان دانشگاه جامع علمی خواستاریم تا مجلس را در امر حمایت از آموزش‌های مهارتی یاری کنند.

میر نریمان یوزباشی اظهار کرد: بعد از دوماه بررسی و برگزاری جلسات توسط شورای مشورتی ۵۶ پرونده از ۲۱ مرکز اموزشی بر اساس پارامترهای تعریف شده مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و نهایتا ۱۳ مدرس از تمامی گروه‌های دانشگاه شامل "مدیریت، صنعت، کشاورزی، فرهنگ و هنر، مدرسان دروس عمومی و مدرسان خبره" انتخاب شدند.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است