پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   102160  | تاریخ خبر : 1398/02/15  | ساعت : 11:28

خبر/

قرار گرفتن دانشگاه تبریز در جمع اثرگذارترین دانشگاه‌ها


نصر: دراولین رتبه بندی اثرگذارترین دانشگاه ها که اخیرا از سوی پایگاه رتبه بندی تایمز منتشر شده، دانشگاه تبریز در جمع ۱۲ دانشگاه برتر کشور قرار گرفت .

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، بر اساس پایگاه رتبه بندی تایمز و نتایج رتبه بندی دانشگاه های برتر آسیایی، دانشگاه تبریز توانست رتبه ۱۴۸ آسیا و رتبه  هشتم کشورمان را به دست آورد . 
در این رتبه بندی دانشگاه های صنعتی نوشیروانی بابل، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، صنعتی اصفهان، تهران، و علوم پزشکی ایران به ترتیب رتبه های اول تا هفتم ایران و رتبه های ۳۷ ، ۸۳ ، ۸۸ ، ۹۶ ، ۱۰۸ ، ۱۳۹ ، ۱۴۲ آسیا را به دست آورده اند . 
  
بر اساس همین رتبه بندی دانشگاه تبریز در کل نمره 27/8 را به دست آورده است. لازم به ذکر است که دانشگاه تبریز در این رتبه بندی از نظر شاخص استنادی نمره 35/2، در آمد از صنعت نمره 41/2، چشم اندار بین المللی نمره ۱۶ ، پژوهش نمره 18/2  و از نظر شاخص تدریس نمره 29/9 را به خود اختصاص داده است . 
  
بعد از دانشگاه تبریز دانشگاه هایی چون صنعتی خواجه نصیرطوسی با کسب رتبه ۱۷۳ ، شیراز با کسب رتبه ۱۸۸ ، شهید بهشتی با کسب رتبه ۱۹۳ رتبه های نهم تا یازدهم ایران را به خود اختصاص داده اند . 
همین گزارش حاکی است؛ همچنین دانشگاه تبریز به همراه دانشگاه های صنعتی نوشیروان بابل، کاشان، شهید باهنر کرمان، علوم پزشکی شهید بهشتی، تربیت مدرس، و زنجان رتبه سوم دانشگاه های ایران را در اولین رتبه بندی تایمز در خصوص ارزیابی تأثیرگذاری در توسعه پایدار ۲۰۱۹ ( Times Impact Ranking ۲۰۱۹ )  را به دست آورد . 
در این رتبه بندی که ۴۶۲ دانشگاه رتبه بندی شده دانشگاه تبریز در زمینه شاخص های "کیفیت آموزش" و "آراستگی و کمک به رشد اقتصادی" رتبه ۱۰۱ تا ۲۰۰ ، از نظر شاخص برابری جنسیتی رتبه ۲۰۱ تا ۳۰۰ و در شاخص سلامت و تندرستی و در کل رتبه ۳۰۱ تا ۴۰۰ دنیا را به دست آورده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است