پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   102517  | تاریخ خبر : 1398/02/22  | ساعت : 15:07

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی خبر داد:

معافیت و مساعدت مالیاتی برای آسیب دیدگان حریق بازار تبریز


نصر: خسارت دیدگان حادثه حریق بازار تبریز از معافیت قانونی مالیاتی برخوردار می شوند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، غلامرضا شریفی مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی با ابراز تأسف نسبت به سانحه ناگوار آتش سوزی در سرای ایکی قاپیلی بازار تاریخی تبریز و اظهار همدردی با خسارت دیدگان، از تمهیدات اداره کل امور مالیاتی استان برای بخشودگی بدهی مالیاتی کسبه این بازار خبر داد.

مدیرکل امور مالیاتی استان اظهار داشت  این حادثه ضرر مالی بسیاری برای کسبه آن در پی داشته است و اداره کل به نوبه خود ترتیبات قانونی برای جبران بخشی از این خسارات پیش‌بینی نموده است.

وی از تشکیل کارگروه ویژه رسیدگی به وضعیت حریق بازار تبریز در ساعات اولیه روز حادثه در اداره کل خبر داد و افزود: این اداره کل فقط متولی وصول مالیات نیست، بلکه وظیفه دارد در مواقع لازم با ارائه مشاوره و هم چنین اعطا معافیت های مالیاتی و مساعدت های قانونی در کنار مودیان محترم مالیاتی باشد.

شایان ذکر است طبق ماده ۱۶۵ قانون مالیات های مستقیم، وزارت امور اقتصادی و دارایی می‌تواند معادل خسارت وارده ناشی از حوادث و سوانح از قبیل زلزله، سیل و آتش‌سوزی و اتفاقات غیرمترقبه را از درآمد مشمول مالیات مؤدی در آن سال و سنوات بعد، کسر و نسبت به آن دسته از مؤدیان که بیش از ۵۰ درصد اموالشان از بین رفته است و قادر به پرداخت بدهی‌های مالیاتی خود نمی‌باشند، با تصویب هیأت وزیران، تمام یا قسمتی از بدهی مالیاتی آنها بخشوده یا تقسیط طولانی نماید.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است