پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   102585  | تاریخ خبر : 1398/02/23  | ساعت : 16:28

ناظر گمرکات آذربایجان شرقی و مدیرکل گمرک تبریز:

صادرات غیر نفتی از گمرکات آذربایجان شرقی 87 درصد افزایش یافت


نصر:  ناظر گمرکات آذربایجان شرقی و مدیر کل گمرک تبریز گفت: 147 هزار تن کالا به ارزش 182 میلیون دلار در فروردین ماه سالجاری از گمرکات استان صادر شده است که نسبت به فرودین سال 97 از لحاظ ارزش دلاری 87 درصد و از حیث وزن 20 درصد افزایش نشان می دهد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، لیلی اورنگی اعلام کرد: عمده گروه کالاهای صادر شده از آذربایجان شرقی در این مدت، شامل مواد پلاستیکی و اشیای ساخته شده از این مواد ، سوخت های معدنی ، روغن های معدنی و محصولات حاصل از تقطیر آنها ، میوه های خوراکی پوست مرکبات ، ماشین آلات و وسایل مکانیکی و اجزاء و قطعات آنها، چدن آهن و فولاد ، مس و مصنوعات از مس ، شیشه و مصنوعات شیشه ای ، مصنوعات از چدن آهن یا فولاد و فرآورده های غلات بوده است.

وی اعلام کرد: این محصولات به 68 کشور دنیا از قبیل ترکیه، عراق، آذربایجان، چین، ارمنستان، گرجستان، بلغارستان، افغانستان، ایتالیا و پاکستان صادر شده است.

وی افزود: کشور ترکیه با 66 میلیون دلار، عراق با 36 میلیون دلار، آذربایجان با 15 میلیون دلار، چین با 15 میلیون دلار و ارمنستان با 10 میلیون دلار مهمترین مقاصد کالاهای صادراتی از گمرکات استان در فروردین ماه سالجاری بودند.
اورنگی همچنین گفت: در فروردین ماه امسال پس از انجام تشریفات گمرکی 17 هزار تن کالا به ارزش 45 میلیون دلار از طریق گمرکات استان وارد شده است که از لحاظ وزن 10 درصد و از نظر ارزش دلاری 2 درصد افزایش نشان می دهد.
وی اعلام کرد: عمده کالاهای وارده شامل ماشین آلات و وسایل مکانیکی اجزاء و قطعات آنها، گوشت و احشای خوراکی، توتون و تنباکو ، مواد پلاستیکی و اشیای ساخته شده از این مواد ، سبزی و نباتات ریشه و غده های زیرخاکی خوراکی ، کاکائو و فرآورده های آن ، محصولات شیمیائی آلی است.

وی کاغذ و مقوا ، چوب و اشیاء چوبی و زغال چوب، چدن آهن و فولاد را از دیگر کالاهای وارد شده به استان برشمرد و گفت: این کالاها از 26کشور مختلف دنیا به ویژه ترکیه، امارات متحده عربی ، آلمان، چین، گرجستان، سوئیس ،بلغارستان، ایتالیا، هلند و فدراسیون روسیه از طریق گمرکات استان وارد کشور شده است.

وی گفت: فرودین امسال ترکیه با 26 میلیون دلار، امارات متحده عربی با 8 میلیون دلار، آلمان با 3 میلیون دلار، چین با 2 میلیون دلار، گرجستان با یک میلیون دلار بیشترین سهم را در کالای وارد شده به گمرکات استان داشتند.
وی همچین اعلام کرد: در همین مدت 131 هزار و 782 مسافر از مبادی مرزی گمرکات استان تردد کرده اند که نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل مسافرین خروجی 6 درصد کاهش و مسافرین ورودی 4 درصد افزایش داشته است.
اورنگی در پایان خاطرنشان کرد: درآمدهای وصولی گمرکات استان در فروردین ماه سالجاری افزون بر 221 میلیارد ریال بوده است که این رقم نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل 18 درصد افزایش داشته است .

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است