پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   102675  | تاریخ خبر : 1398/02/25  | ساعت : 11:23

نماینده مردم تبریز در مجلس:

ریشه مشکلات اقتصادی کشور بیشتر به سوءتدبیر مسؤولان برمی‌گردد


نصر: نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: ریشه مشکلات فعلی اقتصاد کشور قبل از آنکه به تحریم های آمریکا ربط داشته باشند به سوء تدبیر مسئولان بر می گردند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از فارس، محمداسماعیل سعیدی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تحریم ها ریشه اصلی مشکلات اقتصادی در کشور هستند اشاره کرد و  اظهار داشت: همه مشکلات فعلی اقتصاد کشور اعم از تورم، جهش قیمت‌ها، اختلالات در بازار ارز، مشکل بیکاری و پایین آمدن ارزش پول ملی از سال‌های گذشته پیش‌بینی می‌شدند.

وی افزود: در زمانی که به منظور پایین آوردن عدد تورم و اینکه با عنوان طرح کنترل تورم یک سیاستی توسط دولت از سال 92 تا 96 اتفاق افتاده بود درهمان موقع مشخص بود که تولید داخلی زیر بار این فشارمصنوعی که برای کنترل تورم ایجاد شده است؛ ضربه خواهد خورد.

عضو فراکسیون ولایی مجلس تاکید کرد: در برنامه پنجم توسعه دولت مکلف شده بود که سالانه 10 درصد از میزان وابستگی اقتصاد کشور به نفت را کاهش دهد که این کار را انجام نداده‌اند و البته مقرر شده بود که ارزش پول ملی، بحث مبارزه با بیکاری و همچنین مبارزه با قاچاق در اولویت کار دولت قرار بگیرد که متاسفانه هیچ کدام از این مسائل مهم را انجام نداده اند.

نماینده تبریز در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تحریم‌ها ریشه اصلی مشکلات اقتصادی در کشور هستند اشاره و اظهار کرد: خام فروشی نفت و همچنین تکیه بر یکسری از شاخص‌ها و عوامل سبب شده است تا یک بیماری مزمن دامن اقتصاد ایران را فرا بگیرد.

وی افزود: ریشه مشکلات فعلی اقتصاد کشور قبل از تحریم‌های آمریکا به سوء تدبیر مسئولان بر می‌گردد یعنی اگر مسئولان درایت به خرج می‌دادند و از ظرفیت‌های داخل کشور استفاده می‌کردند در حال حاضر این مشکلات برای کشورمان بوجود نمی‌آمد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است