پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   102697  | تاریخ خبر : 1398/02/25  | ساعت : 15:40

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی:

20 هزار هکتار از اراضی آذربایجان شرقی به آبیاری قطره ای مجهز شد


نصر: معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: در 3 سال گذشته 20 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به آبیاری تحت فشار مجهز شده است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از بناب، سیدعلی مختاری روز چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بناب با اشاره به برنامه و سیاست دولت جهت توسعه آبیاری نوین، گفت: تسهیلات یارنه ای برای این منظور اختصاص می یابد.
وی با اشاره به جایگاه و اهمیت کشاورزی در توسعه و رونق تولید در کشور، خاطرنشان کرد: 25 درصد صادرات غیرنفتی حاصل دسترنج بخش کشاورزی است.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی ارتقای بهره وری را از دغدغه های اصلی متولیان بخش کشاورزی اعلام کرد و گفت: کشاورزان باید در سالی که به نام رونق تولید نام گذاری شده است، در جهت رونق تولید و افزایش تولیدات قدم بردارند.

این گزارش حاکی است، 250 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان قابلیت تجهیز به سامانه های نوین آبیاری را دارند، گفت: تا زمان حاضر 60 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به این سامانه ها مجهز شده است.
این استان دارای یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار اراضی زراعی و باغی قابل کشت است که ۸۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان دیم و ۴۰۰ هزار هکتار آبی است.
امکان اجرای سامانه های نوین آبیاری در اراضی دیم وجود ندارد زیرا اجرای سامانه های آبیاری تحت فشار نیازمند الزاماتی همچون استخر ذخیره آب و انرژی برق مناسب است.
در ۴۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان هم به علت شوری منابع آبی امکان اجرای سامانه های تحت فشار وجود ندارد.

در اراضی کشاورزی ۱۲ شهرستان واقع در حوزه دریاچه ارومیه سامانه های آبیاری کم فشار با استفاده از اعتبار ستاد احیای دریاچه اجرا می شود.

در این نشست از خدمات حسین علی فتحی تقدیر و روح الله خیری به عنوان مدیر جدید جهاد کشاورزی شهرستان بناب معرفی شد.

روح الله خیری مدیر جدید جهاد کشاورزی بناب پیش از این مسئولیت امور اراضی جهاد کشاورزی شهرستان عجب شیر را عهده دار بوده است.

شهرستان 140 هزار نفری بناب در 110 کیلومتری جنوب تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی واقع شده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است