پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   103011  | تاریخ خبر : 1398/02/31  | ساعت : 17:10

خبر/

افتتاح قطعه ویژه اهدا کنندگان عضو آذربایجان شرقی در وادی رحمت تبریز


نصر: با حضور جمعی از مسئولان شهری و نمایندگان خیرین سلامت، قطعه ویژه اهدا کنندگان عضو آذربایجان شرقی در وادی رحمت تبریز به بهره بردرای رسید.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش امور ارتباطات، احد فلاحی مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز در آیین رونمایی از سنگ مزار یکی از اهداکنندگان عضو در وادی رحمت، هدف از این اقدام را فرهنگ سازی و ارج نهادن به سنت حسنه اهدای عضو در جامعه عنوان کرد.

وی اظهار داشت: با عنایت شورای محترم شهر از سال گذشته اختصاص قطعه ویژه ای برای اهداکنندگان عضو در تبریز به تصویب رسیده و از امسال بلوک 60 وادی رحمت برای برای اهداکنندگان عضو اختصاص یافته است.
فلاحی با اشاره به همکاری مجموعه مدیریت شهری تبریز با خیرین سلامت و انجمن اهداکنندگان عضو، اضافه کرد: کفن و دفن اهدا کنندگان عضو در وادی رحمت تبریز به صورت رایگان انجام خواهند شد.

محمدحسن حسن زاده، مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز نیز در این آیین تاکید کرد: مجموعه شهردرای تبریز در کنار فعالیت های خدماتی و عمرانی خود، اهتمام ویژه ای به مسئولیت های اجتماعی قایل بوده و اختصاص قطعه ویژه اهداکنندگان عضو و تامین هزینه های مربوط به کفن و دفن این افراد نیز در این راستا بوده است.
وی با بیان اینکه حمایت از تشکل های مردمی از جمله انجمن اهدای عضو در اولویت اداره کل سلامت شهرداری تبریز است گفت: بطور حتم مشارکت مردم و فعالیت گروه های غیردولتی یکی از ویژگی های توسعه پایدار در جوامع امروزی به شمار می آید.

حسن زاده تصریح کرد: شهرداری تبریز در راستای نیل به اهداف ازپیش تعیین شده و تحقق جامعه ای بهتر و سالم تر، از تمام گروه هایی که در راستای زندگی بخشیدن و مثبت اندیشیدن تلاش می کنند حمایت خواهد کرد.
مسئول هماهنگی پیوند اعضای بسیج جامعه پزشکی آذربایجان ‎شرقی نیز در این آیین با قدردانی از توجه و همکاری شورای شهر و شهرداری تبریز با جامعه اهداکنندگان عضو گفت: در راستای تعامل و همکاری های فی مابین، واحد اهدا عضو در شهرداری تبریز راه اندازی شده و نسبت به ثبت نام و عضوگیری از داوطلبان اقدام می کند.

وی ضمن تقدیر از زحمات سازمان آرامستان های تبریز در اختصاص بلوک ویژه برای اهداکنندگان عضو تصریح کرد: این اقدام ضمن نهادینه سازی فرهنگ اهدای عضو، نوعی قدردانی از شان و جایگاه خیرین و اهداکنندگان زندگی محسوب می شود.
رسول زارع زاده، با اشاره به اینکه هم اکنون 29 هزار نفر در سراسر کشور منتظر دریافت عضو هستند اظهار داشت: متاسفانه روزانه 7 الی 11 نفر در صف اهدای عضو جان خود را از دست می دهند.
وی تعداد اهداکنندگان عضو در آذربایجان شرقی را 50 نفر اعلام کرد و افزود: از 9 هزار بیمار نیازمند پیوند عضو در ایران حدود 30 درصد در شمالغرب کشور زندگی می کنند.

زارع زاده با بیان اینکه سالانه از هشت هزار بیمار مرگ مغزی در ایران حدود چهار هزار نفر امکان و شرایط اهدای عضو را دارند، گفت: از این تعداد حدود هزار نفر نسبت به اهدای عضو اقدام کرده و بقیه بیماران بدون رضایت خانواده به این امر از دست می روند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است