پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   103021  | تاریخ خبر : 1398/02/31  | ساعت : 23:56

توسط کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر صورت گرفت:

اهداء احکام فعالیت ۱۱ فرهنگسرای خصوصی در تبریز


نصر: احکام فعالیت ۱۱ فرهنگسرای خصوصی در نشست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تبریز اهداء شد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، نشست این هفته کمیسیون فرهنگی و اجتماعی با حضور حسن نجفی فیلم ساز و کارگردان تبریزی و متولیان فرهنگسراهای خصوصی تبریز به ریاست شهرام دبیری برگزار شد.

در ابتدای این جلسه حسن نجفی با اشاره به دلیل حضورشان در کمیسیون گفت: در کل دنیا شهرداری ها در حوزه فرهنگ و اندیشه جریان ساز است ولی متاسفانه تصور من این است که ما از این فرصت نتوانستیم استفاده کنیم وی با اشاره به پتانسیل فیلم سازان تبریزی، از نبود حمایت توسط متولیان امر گفت:در دهه 40 فیلمی با عنوان ستارخان ساخته شده است که به عنوان سرمایه های این شهر است و با گذشت زمان فراموش شده است. شهرداری و میراث فرهنگی باید در آرشیوی تمامی فیلم های ساخت شده در حوزه تبریز را جمع آوری و نگهداری کند.
نجفی در ادامه از ساخت دو فیلم با موضوع شهید باکری و فرهنگ شهروندی در 10 منطقه از تبریز خبر داد.
سعید نیکو خصلت دبیر کمیسیون فرهنگی و اجتماعی در ادامه این جلسه گفت: خوشبختانه وضع موجود بهتر از گذشته است و عملکرد شورای فعلی امیدوار کننده است و جهت بهینه کردن شهر تلاش خود را می کنیم.  
ایرج شهین باهر شهردار تبریز  با بیان این مطلب که استفاده از ظرفیت‌های حوزه فیلم و سینما را اقدامی ثمربخش برای معرفی هر چه بیشتر تبریز و داشته های این شهر می دانم گفت: به همین منظور مقرر شده فیلم کوتاهی در مورد تبریز برای نمایش در موارد مختلفی همچون هفته های فرهنگی تبریز، نمایشگاهها و...تهیه شود که این فیلم کوتاه شامل بخش هایی از تبریز قدیم و تداعی خاطرات دهه های گذشته و همچنین نمایش تبریز امروزی و مدرن خواهد بود.
در پایان این نشست احکام فعالیت ۱۱ فرهنگسرای خصوصی توسط اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز و شهردار تبریز اهداء شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است