پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   103153  | تاریخ خبر : 1398/03/04  | ساعت : 13:06

شهردار تبریز در دیدار مدیر مخابرات آذربایجان شرقی عنوان کرد؛

نصب سنسورهای اعلان حریق در بازار تبریز


نصر: شهردار تبریز از ضرورت نصب سنسورهای اعلان حریق مخابراتی در بازار تاریخی تبریز سخن گفت و خواستار همکاری شرکت مخابرات و میراث فرهنگی استان برای تحقق این امر شد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از شهریار، ایرج شهین باهر در دیدار با مدیر مخابرات آذربایجان شرقی اظهار کرد: در راستای تحقق شهر هوشمند، لازم است که اقداماتی برای اعلان حریق بازار تاریخی تبریز صورت بگیرد تا در آینده شاهد اتفاقاتی تلخ نظیر آتش سوزی در سرای ایکی قاپیلی نباشیم.

وی با اشاره به اینکه نصب دتکتور اعلان حریق در بازار هزینه زیادی برای مغازه داران دارد، گفت: شرکت مخابرات با نصب برخی تجهیزات ارزان قیمت تر در نقاط مختلف بازار که این تجهیزات توانایی ارتباط تلفنی با آتش نشانی را داشته باشند، می تواند در پیشگیری از وقوع آتش سوزی گام مهمی بردارد.

شهردار تبریز تصریح کرد: این اقدام تعامل میراث فرهنگی، شهرداری و مخابرات را می طلبد که میراث فرهنگی می تواند در اجرایی کردن این امر تاثیرگذارتر واقع شود.

ایرج شهین باهر اضافه کرد: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز هم می تواند زمینه های این طرح از جمله طراحی اپلیکیشن و سامانه را بر عهده بگیرد.

وی پیشنهاد کرد: نصب تجهیزات مخابراتی اعلان حریق به صورت آزمایشی از تیمچه مظفریه بازار تبریز آغاز شود و در صورت داشتن عملکرد مناسب، در کل بازار و بلکه در تمام نقاط مهم شهر اجرایی شود.

این پیشنهاد مورد استقبال مدیر مخابرات آذربایجان شرقی قرار گرفت و به زودی طی جلسه ای با حضور نمایندگان ۳ ارگان مرتبط، جزئیات عملی شدن آن مورد بحث و بررسی بیش تر قرار می گیرد.

در این دیدار، فریدون بابایی اقدم، عضو شورای شهر تبریز نیز حضور داشت.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (2)

اگر شهر داری و مخابرات هم کاری کند کل بازار و مراکز صنعتی معیشتی تبریز را به سیستم هوشمند کنترل از راه دور مجهز میکنیم و تضمین میدهیم من بعد هیچ انفاق حرفی خسارت مالی بر کسی نخواهد زد
14:26:22 1398/03/06
صفر فتحی
  
با نصب اعلام حریق مشکل حل نمیشه فقط رفع مسئولیت میشه بلکه برای حفظ بازار و انبارها و آثار تاریخی باید اطفاء حریق نصب بشه آقای شهردار با نصب اطفاء حریق کار اساسی و زیربنای میشود انجام داد ولی نصب تنها اعلام حریق کاری بسیار ناقص و پیش پاافتاده هست خواهشن به تجربیات دیگر کشورها در این مورد نگاه کنید.
13:58:44 1398/03/04
وثوق
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است