پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   103221  | تاریخ خبر : 1398/03/05  | ساعت : 20:22

نائب رئیس شواری اسلامی کلانشهر تبریز؛

مدیریت چندگانه، ریشه درد تخریب میدان شهید بهشتی تبریز


نصر: وجود مدیریت چندگانه در نظارت بر زیرساخت های شهری از جمله میدان شهید بهشتی، باعث عدم بهسازی وضعیت فعلی  منحصربفردترین موزاییک فرش جهان در تبریز شده است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

در پی گزارش نصر، در خصوص وضعیت نابسامان منحصربفردترین موزاییک فرش جهان در تبریز و درد تخریب آن که در روزهای گذشته به آن پرداخت شده بود، سونیا اندیش در گفتگو با خبرنگار نصر در پاسخ به این سوال که چرا اقدام شایسته ای در جهت مدیریت درست و مرمت  این نماد زیبا و درخور پایتخت جهانی فرش صورت نگرفته است، گفت: این المان منحصر به فرد شهری به نوعی قربانی مدیریت چندگانه سازمان ها شده است و متولی مشخصی موضوع پیگیری مرمت و بازسازی آن را عهده دار نشده است.

وی با بیان اینکه طرح اولیه سنگ فرش میدان شهید بهشتی به دلیل مدیریت چند سازمان مورد محاق قرار گرفته است، اظهار داشت: این طرح در حوزه مدیریتی شهرداری منطقه 8 است ،اما از طرفی سازمان مسکن و شهرسازی و از طرفی هم آخرین مداخله که از سوی سازمان قطار شهری برای احداث ایستگاه مترو شهید بهشتی انجام گرفته است ، مدیریت این پروژه را دچار سردرگمی کرده است.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به اینکه موزاییک فرشی که در میدان شهید بهشتی کار شده است ، در نوع خود منحصر به فرد بوده و به عنوان معرفی نماد و هویت تبریز در سطح جهانی طراحی شده است، اذعان داشت: سنگ های این طرح از معادن مختلف سطح ایران و حتی خارج از کشور تهیه شده است و تهیه مجدد آن ها به این راحتی ها نیست .

وی با تاکید بر اینکه متاسفانه منحصربفردترین موزاییک فرش جهان در تبریز در اثر بی توجهی در معرض تخریب قرار گرفته است، افزود:در روزهای گذشته در نشست "جمعیت حامیان توسعه محور تبریز" با شهردار منطقه 8 تبریز آسیب های وارد شده به میدان شهید بهشتی تبریز مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت.

اندیش با بیان اینکه شهرداری منطقه 8 وعده رسیدگی به این مسئلع را داده است ، خاطرنشان کرد: برای حفظ و نگهداری از این اثر منحصر به قرد و وضعیت نابسامان میدان شهید بهشتی با سازمان های  میراث فرهنگی، مسکن و شهرسازی و قطار شهری هماهنگی های لازم انجام خواهد گرفت.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است