پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   103402  | تاریخ خبر : 1398/03/11  | ساعت : 07:29

یادداشت/

کلاه برانکو از نمد مذاکره با تراکتور


نصر: خبر مذاکره مالک باشگاه تراکتور و برانکو برای هدایت سرخپوشان تبریزی در  فصل جدید در چند روز گذشته به سرعت منتشر و در صدر اخبار وررشی قرار گرفت.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

پس از انتشار این خبر واکنش برانکو ابتدا تایید و سپس تکذیب این مذاکره بود. دوگانگی رفتار سرمربی سابق تیم ملی ایران ما را برآن داشت تا در این مطلب ابعاد مختلف این مذاکره و دلایل رفتار دوگانه برانکو را بررسی کنیم.
 در حالیکه کمتر از 24 ساعت مانده به دیدار حساس و مهم پرسپولیس در  نیمه نهایی جام حذفی مقابل سپاهان اصفهان خبر مذاکره باشگاه تراکتور و برانکو از سوی اطرافیان باشگاه تهرانی مخابره شد و سپس همین خبر از تائید و تکذیب گرفته تا اطلاعات و قیمت گذاری ها توسط پرسپولیس ها تکمیل میشد اما نکته اصلی که باید واکاوی شود این است که چرا این خبر با این سرعت با این ابعاد بزرگ مخابره و بن بست آن نیز اعلام شد.

کانال تلگرامی باشگاه پرسپولیس  از این مذاکره خبر داد و بعد روزنامه خبر ورزشی جزئیات آن را منتشر کرد.اما تنها چند ساعت بعد مدیرعامل باشگاه پرسپولیس این مذاکره را تکذیب ولی شخص برانکو آنرا تائید و خود را از ادامه مذاکرات کنار کشید. این یعنی پرسپولیسی ها خود طالب انتشار خبر بودند و در این میان تنها ضربه ای که وارد شد به مدیران ارشد پرسپولیس بود که خود را در مقابل توان مالک تراکتور ضعیف دیدند و اکنون بایستی برای ماندن برانکو هزینه بیشتری را پرداخت کنند.

موضوع جالب تری که در انتشار خبر به چشم میخورد جزئیات ریز به ریز مذاکرات بود.  چه کسی تمامی جزئیات را به رسانه ها داده؟  عنوان کردن مبلغ دومیلیون و پانصد هزار دلار برای قرارداد برانکو با آپشن و اینکه تراکتور این مبلغ را پیشنهاد داده است چه لزومی داشته؟چه کسی از بالا بردن نرخ معامله بیشترین سود را می برد؟

عقل و منطق می گوید که طرف تبریزی هرگز دست خود را از نظر مالی برای طرفین مذاکره خود باز نمی کند تا نفرات بعدی با تکیه بر مبلغ های بزرگ وارد مذاکره نشوند.
محمدرضا زنوزی به عنوان یک فعال اقتصادی بین الملی به قدری تجربه تجاری دارد که دست خود ر ا در جلسه آشنایی رو نکرده و قبل از قطعی شدن مذاکرات دست خود را رو نکند. در فصل گذشته نیز به رغم تلاش رسانه ها مبلغ قرارداد ستاره های تراکتور منتشر نشد و شاید حرف پول تراکتوری ها فقط در دفتر استانبول بوده است که ظاهرا دیوارهایش موش ندارد.
البته جعبه سیاه این موضوع شاید این نفری باشد که همراه برانکو بوده ولی همه اسم ها  و عنوانها در آن جلسه مشخص شده بجز یک آن نفر؟
 آیا پازل این معما  با مشخص شدن آن اسم درست نمیشود؟
حالا اما برانکو با تکیه بر انتشار این مبلغ میتواند قیمت خود را به پرسپولیسی ها و مدیران ارشد اعلام کند و اینکه من چنین پیشنهاداتی را دارم و با استفاده از اهرم فشار هواداران مدیران ارشد این تیم و وزارت ورزش را متقاعد کند تا مبلغی بالاتر از سال قبل در این تیم ماندگار شود.

اخبار منتشره این موضوع را به خوبی نشان داد که مسئولان تبریز این قدرت را دارند که گزینه وزارت ورزش را از تهران به تبریز بکشانند و در مقابل برانکویی که در بدترین شرایط اقتصادی تیم های وزارت ورزش برای خود بازارگرمی کرده و نرخ تعیین کرد و چه بازی بدی که فوتبال وارد آن شده است. آخر داستان نیز به جایی ختم نخواهد شد و یک بازار گرمی رسانه ای برای برانکو هست و حمایتی که توسط رسانه های دوست با خود دارد تا کلاهی از این نمد برای خود بسازد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است