پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   103529  | تاریخ خبر : 1398/03/12  | ساعت : 17:45

گفت و گوی اختصاصی «نصر» با جوان نانوای کارشناس ارشد مهندسی شیمی/

من با افتخار نانوا هستم /کسب علم سدی برای توقف فعالیت حرفه ای نیست


نصر: نانوای جوان تبریزی گفت: کسب علم و ارتقا دانش امری ضروری است اما هر انسانی می تواند در کنار کسب علم، تخصصی ویژه پیش برده و در آن راستا موفق عمل کند، لذا ادامه تحصیل را بهانه ای برای توقف فعالیتمان نکنیم.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر نصر، هر سال در ماه میهمانی خدا، تداعی خاطرات دوران کودکی در ذهن ها جانی دوباره گرفته و هنگام غروب استشمام بوی مطبوع نان با زمزمه دعای ربنای خسروی آواز ایران خبر از افطار قلب های شکیبا می دهد.

"نان" واژه ای مطهر و مطبوعی که دل هر رهگذر را در کوچه پس کوچه های این شهر قدیمی می رباید، دسترنج دستان خمیرزده زنان و مردانی ست که طلوع خورشید را با نیت زینت بخشی مائده مردمان این دیار آغاز می کنند.

این طعام زندگی بخش که در ماه میهمانی پروردگار نیز جسم و روح آدمی را برکت می بخشد، روزی بخش انسان هایی است که چرخ روزگار را با حرارت تنور همیشه سوزان آن می گذرانند.

روزهای پایانی ماه مبارک  که به گفته قصه های مادربزرگ ها فرشته کودکی، گندم روزی بخش را تا رمضان سال بعد به دستان سخاوتمند خبازان به امانت می سپارد، بهانه ای شد تا با نانوای جوانی که سال هاست عطر خوش نان را در دل خانه های مردم این شهر می پیچاند، گفت و گویی صمیمی داشته باشیم.

"رحمان ملایی" جوان 30 ساله تبریزی  که نام نانوایی او در منطقه هتل مرمر تبریز شهرت خاصی دارد، ویژگی  قابل ستایشی در موردش بر زبان ها جاری است که گوش به گوش در این شهر پیچید تا پای تنور رمضانش نشسته و به صحبت هایش گوش فرا دهیم.

به گفته ساکنین منطقه هتل مرمر تبریز، "رحمان ملایی" علاوه بر تبحر خبازی که از کودکی به همراه دارد، تحصیلات عالیه خود را تا مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی شیمی، ادامه داده است.

حال که روزهای پایانی رمضان را سپری می کنیم  گفت و گو را در بعد از ظهری آغاز می کنیم تا درنگی برای تجدید قوا نانوای جوان و خنکایی بر گرمای نشسته برجبینش باشد.

"رحمان ملایی" که اصالت نانوایی خود را به صورت سینه به سینه از دیار اجدادش؛ "آستامال" روستای همیشه سبز آذربایجان فرا گرفته است، در تبریز چشم به جهان گشوده و به گفته خود در کنار کوه استوار زندگی، پدر اش از کودکی به نانوایی مشغول بوده و حتی با آغاز سال های تحصیلی خود در دانشگاه و ادامه آن تا مقطع کارشناسی ارشد وقفه ای در آن نیانداخته است.

ملایی که در خانواده ای علم دوست و پرتلاش پرورش یافته، نانوایی را در کنار تحصیلات آکادمیک خود به صورت حرفه ای تخصصی و همیشگی ادامه داده و معتقد است: نانوایی برای من حرفه ای همیشگی است چرا که از کودکی با آن مانوس شده و روزی زندگی خود را به واسطه آن رونق بخشیده ام، با توجه به رویکرد مصرانه پدرمان برای ادامه تحصیلات آکادمیک،  تمامی خواهران و برادرانم تحصیلات خود را تا مقطع کارشناسی ارشد و دکتری ادامه دادند، به طوریکه خواهرانم به ترتیب در رشته ای داروسازی و روانشناسی و برادرم در رشته هنرهای تجسمی به تحصیل پرداخته اند، البته برادرم نیز همچون من در تهران در کنار تحصیل، به نانوایی نیز مشغول است.

نانوایی از جمله حرفه هایی است که همواره نانوا را با چالش های دشواری نظیر گرمای تنور، به عمل آوردن صحیح خمیر و همچنین ارائه مرغوب نان به مردم مواجه می کند، نانوای جوان تبریزی در خصوص چالش های حرفه نانوایی، گفت: قطعا هر حرفه ای با چالش های مختص خود مواجه است، اما نانوایی از جمله حرفه هایی است که باید عشق وعلاقه را در آن جاری ساخت تا بتوان در مقابل حرارت روزانه تنور آن ایستاد، تا برکت گندم طلائی مزارع کشاورزان را به صورت شایسته بر سفره مردم نشاند.

ملایی در پاسخ به اینکه "چرا فعالیت خود را در حوزه مهندسی شیمی ادامه نداده است؟" گفت: پاسخ این سوال شما کاملا واضح است، اگر نگاهی به وضعیت اقتصادی جامعه داشته باشید حتما دلیل انتخاب من را خواهید یافت، نانوایی حرفه ای است که از کودکی با آن آشنا هستم و به سبب اینکه شرایط شغلی در رشته تحصیلی ام فراهم نیست، لذا آزمودن حرفه ای ناشناخته برایم معقول نبود، من معتقدم انسان باید از استعدادهایی که در درونش نهاده شده بهره ببرد.

نانوای جوان تبریزی با اشاره به اینکه آغاز زندگی مشترک، هر جوانی را برای پذیرش مسئولیت و فعالیت مستمر متعهد می سازد، ادامه داد: من با همسرم در دانشگاه آشنا شدم و در طول آشنایی و ازدواج  نانوایی را ادامه دادم، به نظر من نباید هیچ شغلی را سطحی و کم اهمیت دانست، چراکه تمامی شغل ها برخواسته از نیازهای جامعه بوده و حضور متخصصان این امر در شهر و کشور امری ضروری است.

ملایی در خصوص دیدگاه خانواده و اطرافیان به انتخاب شغل نانوایی او، اظهار داشت: متاسفانه دیدگاه ها در جامعه و حتی خانواده ها به سمت شغل های مهندسی و پزشکی است و برخی از اعضای خانواده من نیز از این دیدگاه مستثنا نیستند و گاهی اوقات از بیان شغل من در محافل مختلف امتناع کرده و تنها به گفتن رشته و مقطع تحصیلی من اکتفا می کنند، اما من هر کجا که باشم می گویم، من با افتخار یک نانوا هستم....

وی در پاسخ به اینکه چرا دیدگاه جامعه نسبت به شغل هایی چون "نانوایی"، نظیر سایر شغل های پرتکرار نیست، گفت: اگر به خاطر داشته باشید برخی از شغل ها مثل "آرایشگری" در سال های گذشته از اهمیت بالایی برخوردار نبود و در سال های اخیر به واسطه فعالان این عرصه که به طرق مختلف این حرفه را گسترش و به روز رسانی کرده اند اینک جایگاه ویژه ای در میان جامعه کسب کرده اند، به نظرم حرفه نانوایی نیز می تواند در کشور ما از جایگاه بهتری برخوردار باشد اگر فعالان این عرصه نیز با علاقه به حرفه خود بپردازند، امیدوارم برخی از دیدگاه ها که برگرفته از افکار گذشته و ناکارآمد است در خصوص حرفه نانوایی تغییر کرده و جوانان علاقه مند به این حرفه را بیش از پیش پایبند ادامه حرفه خود کند.

ملایی در پایان سخنان خود، موفقیت آینده شغلی جوانان را مستلزم انتخابی صحیح بر پایه استعداد و تخصص هر فرد عنوان کرد و گفت: کسب علم و ارتقا دانش امری ضروری است اما ادامه این فرآیند نباید صرفا جهت انتخاب شغل باشد، چراکه هر انسانی می تواند در کنار کسب علم، تخصصی ویژه را که در آن استعداد دارد پیش برده و در آن راستا موفق عمل کند، لذا ادامه تحصیل را بهانه ای برای توقف فعالیتمان نکنیم.

 این گزارش حاکی است، جامعه مدنی ایران همواره به واسطه سبقه علمی و تخصصی مردمانش در دنیا مطرح بوده و افراد شاخصی را به دنیای علم و تجربه معرفی کرده، لذا ثبات جایگاه افراد متخصص در کشور و جهان وابسته به تغییر نگرش و بهسازی افکارها نسبت به حرفه های تخصصی رایج در جامعه خواهد بود، به همین منظور امیدواریم با توجه ویژه به حرفه های تخصصی کارآمد در جامعه بتوانیم موجی از توانمندی را در کنار کسب علم و دانش جاری سازیم.

 

.......................................................

گفت و گو از نویده رئوف فرد

......................................................

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است