پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   103719  | تاریخ خبر : 1398/03/20  | ساعت : 10:33

خبر/

بازدید معاون قضایی دادگستری آذربایجان شرقی از آزاد راه تبریز - ارومیه


نصر:  معاون قضایی دادگستر ی کل آذربایجان شرقی به همراه مدیرکل حمل و نقل جاده ی و راهداری استان از مراحل پایانی و تکمیلی قطعه پنجم  آزاد راه تبریز - ارومیه بازدید کرد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، این قطعه به طول 31 کیلومتر از روستای سرای تا سه راهی خاصبان در چهار باند (دو باند رفت و دو باند برگشت )ساخته می شود و هم اکنون یکی از باندهایآن  زیر بار ترافیک  قرار دارد.

درجریان این بازدید اعلام شد که تا چند روز آینده 23 کیلومتر از باند دوم این قطعه و از سه راهی خاصبان تا روستای خور خور برای تردد خودروها آماده خواهد شد.

حد فاصل این مسیر به دلیل اتصال راه های ارتباطی روستاهای اطراف از جمله روستای خور خور و مسیر گوگان یکی از پر تردد ترین مسیرهای این آزاد راه می باشد

براساس گزارش های محلی بیشترین حوادث رانندگی این آزاد راه در این محور  روی می دهد .

اروجعلی علیزاده مدیرکل حمل و نقل جاده ی و راهداری آذربایجانشرقی اعلام کرد با بهره برداری کامل از از باند دوم این قطعه شاهد کاهش تصادفات رانندگی در این آزاد راه خواهیم بود.

بازدید معاون دادگستری آذربایجان شرقی از این آزاد راه در راستای کمک به حل مشکلات حقوقی و قانونی عوامل اجرایی این پروژه و تسریع در تکمیل و اتمام آن صورت گرفت .

علیلو در این بازدید از تلاش و فعالیت پیمانکاران ،‌ عوامل اجرایی و راهداری استان قدردانی کرد و گفت : دستگاه قضایی در کنار مسوولان اجرایی از هیچ کوششی در جهت تامین امکانات رفاهی و خدماتی به مردم فرو گذار نخواهد کرد.

آزاد راه تبریز ارومیه به طول 131 کیلومتر در چهار قطعه و به صورت چهار بانده به شرح زیر ساخته می شود .

قطعه اول به طول 25/5 کیلومتر از ارومیه تا ساحل غربی دریاچه ارومیه ( کوه زنبل ) ، قطعه دوم از ساحل غربی تا روستای سرای و شامل پل میانگذار دریاچه ارومیه و قطعه سوم به طول 29 کیلومتر از ساحل شرقی دریاچه تا سه راهی جریزه اسلامی است .

به جز قطعه سوم که عملیات آن همراه باحفر تونل های آن در دست اجراست  قطعات یک و دو به صورت کامل و قطعه چهارم به شرح فوق زیر بار ترافیک قرار دارند.

این آزاد راه به دلیل موقعیت جفرافیایی و راهبردی به ویژه در ایام تعطیلات و تابستان یکی از پر تردد ترین محورهای مواصلاتی استان های آذربایجان شرقی و غربی است .

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است