پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   103918  | تاریخ خبر : 1398/03/25  | ساعت : 08:37

رئیس اتاق بازرگانی تبریز در گفت و گو با سردبیر "نصر" :

تغییر در هیات رئیسه اتاق ایران یک ضرورت است/ نقش پر رنگ اتاق های بازرگانی در تولید ثروت و کامیابی ملت


نصر: رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز تغییر در ترکیب فعلی هیات رئیسه اتاق ایران را یک ضرورت اجتناب ناپذیر خواند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، یونس ژائله که به عنوان کاندیدای انتخابات هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران وارد عرصه این انتخابات شده است افزود: بنده حدود 16 سال است که در اتاق بازرگانی حضوری فعال دارم ؛ به همین دلیل با شرایطی که اتاق های بازرگانی با ان دست به گریبان هستند و وضعیتی که اتاق ها با آن مواجه اند مطلع هستم و  با توجه به شرایط اقتصادی کشور و جنگ اقتصادی ضرورت دیدم به انتخابات هیات رئیسه اتاق ایران به عنوان کاندیدای ریاست اتاق ورود پیدا کنم.

این کارآفرین تبریزی در تشریح رویکرد ورود خود به این انتخابات اظهار داشت: در شرایط جنگ اقتصادی فعلی شرایطی برایمان به وجود آمده است که تیم موجود طی چهار سال گذشته بر اساس کارنامه عملکردی که خودشان ارایه داده اند؛ اقدام خاصی دیده نشده است که باعث شود وضعیت صنعت بهبود یابد یا بخش صادرات رشدی داشته باشد و اینکه امید به آینده چه اتفاقی می افتد هیچ کدام را از عملکرد هیات رئیسه فعلی احصا نمی شود.

ژائله با بیان اینکه نیاز به تغییر در اتاق ایران احساس می شود اضافه کرد: همانطوری که در ترکیب هیات رئیسه اتاق تبریز تغییرات گسترده ای صورت گرفت؛ در هیات رئیسه اتاق ایران نیز باید این تغییر خود را نشان دهد و اتاق های بازرگانی نیز باید در شرایط جدید ؛  مسئولیت های جدیدی در بخش اقتصادی قبول کنند و فعالیت های جدید را آغاز کنند به عبارتی دیگر اتاق ها باید با ارایه برنامه مسیر ورود به اتاق های نسل سوم را فراهم آورند.

رئیس اتاق بازرگانی تبریز گفت: هم اکنون در بسیاری از کشورهای جهان عمر اتاق های نسل اول خاتمه یافته است و اتاق ها در نسل دوم فعالیت دارند و حتی در برخی کشورها نیز اتاق های بازرگانی وارد نسل سوم فعالیت خود شده اند. این درحالی است که اتاق های کشورمان در نسل اول همچنان درجا می زنند به عبارتی دیگر برای صعود اتاق های نسل اول به نسل سوم حداقل 50 سال از سایر کشور ها عقب مانده ایم.

وی ادامه داد: نقش اتاق های بازرگانی امروز برای تولید ثروت و برای کامیابی، آرامش و رفاه جامعه است و به عبارتی دیگر تا این حد نقش اتاق ها پررنگ تر شده اند در حالی که متاسفانه اتاق های ما در حد لابی گری اتاق های 1954 میلادی باقی مانده است.

ژائله در پاسخ به این سئوال سردبیر نصر که به نظرتان اتاق ها در شرایط کنونی چگونه می توانند ایفای نقش کنند؛ اظهار داشت: ما باید بدانیم که در داخل کشور ظرفیت های بسیار بالایی داریم ؛ که باید از این ظرفیت ها استفاده کنیم در حالی که متاسفانه بسیاری از آنها بلااستفاده مانده اند.

رئیس اتاق بازرگانی تبریز افزایش مهارت ها را یکی از مهمترین اقداماتی خواند که در شرایط کنونی باید مدنظر قرار داد و افزود:  اگر ما تغییرات جدی در رابطه با افزایش مهارت ها و آموزش های عالی ایجاد کنیم البته نه در دانشگاه ها بلکه آموزش های فنی مهارتی مورد نیاز اقتصاد امروز دنیا؛ بی تردید شاهد تحول در عرصه های مختلف اقتصادی کشورمان خواهیم بود.

وی ادامه داد: در خصوص این موضوع نیز باید از ظرفیت تشکل های تخصصی حوزه های مختلف بهره گیریم و به عبارتی دیگر این آموزش ها با مشورت و نقش آفرینی تشکل های صنفی عملیاتی شود تا این موضوع خود را در رفع چالش هایی همچون رفع معضل بیکاری، توسعه اشتغال ، تولید و صادرات  نشان دهد.

گزارش نصر می افزاید، انتخابات هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران فردا 26 خرداد ماه امسال با حضور اعضای هیات نمایندگان اتاق های بازرگانی سراسر کشور در تهران برگزار می شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است