پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   104107  | تاریخ خبر : 1398/03/28  | ساعت : 16:50

رییس اتاق بازرگانی اردبیل:

گسترش مراودات اقتصادی از اولویت های اجلاس اکو است


نصر: رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اردبیل گفت: اجلاس اکو فرصت بسیار مهمی برای اولویت قرار گرفتن گسترش مراودات اقتصاد گردشگری کشور های عضو است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصربه نقل از ایرنا، حسین پیر مؤذن روز سه شنبه در همایش گردشگری سلامت کشورهای عضو اکو در اردبیل افزود: این همایش سبب تقویت دیپلماسی گردشگری بین کشورهای اکو می‌شود.

وی اضافه کرد: برگزاری این همایش فقط یک راهبرد نیست بلکه ضرورت و الزام برای تقویت صلح در کنار تقویت اقتصادی و گردشگری است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اردبیل اظهار داشت: با تشکیل ساز و کارهای لازم باید گردشگری و اقتصاد گردشگری مورد هدف و توجه همگان قرار گیرد.

پیر مؤذن بابیان اینکه گردشگری در دنیا بسیار با اهمیت است افزود: بخش مهم اقتصاد دنیا مربوط به گردشگری است و بر این اساس می‌توانیم تلاش کشورها را بر ای بهبود مراودات گردشگری معطوف کنیم.

وی ادامه داد: معرفی تمدن‌ها، توجه به فرصت‌ها ی تاریخی و گردشگری: توسعه و تقویت مراودات گردشگری، توسعه گردشگری سلامت از مؤلفه‌های اصلی این همایش است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: کشورهای عضو اکو دارای تاریخ و تمدن قوی هستند که نوید بخش حرکت به سوی منطقه‌ای امن و توسعه پذیر است.

پیرموذن ادامه داد: فرصت گفتگو و تبادل تجربه‌ها بسیار مهم و مغتنم بوده و این کنفرانس امکان همکاری و همفکری کشورهای عضو اکو را فراهم می‌کند.

وی گفت: کشورهای عضو اکو از قابلیت فراوان بویژه در حوزه گردشگری برخوردار هستند و تمامی کشورهای عضو تلاش می‌کنند تا شهروندان خود را به افزایش سفر و سیر و سیاحت ترغیب کنند.

پیر مؤذن بیان کرد: با توجه به هدف گذاری افزایش حضور تعداد گردشگران در کشورهای عضو اکو به نظر می‌رسد بیش از این می‌توان مناسبات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و تقویت بخش گردشگری را گسترش داد.

محمد جهانگیری، دبیر کمیته علمی کنفرانس بین المللی گردشگری کشورهای عضو اکو هم در این آئین گفت: طبق آمارهای بانک جهانی، سومین عرصه مطمئن سرمایه‌گذاری حال حاضر در دنیا، حوزه سلامت است و در کنار آن یکی از سه صنعت برتر کنونی در جهان حوزه گردشگری است.

وی افزود: به طور متوسط هر گردشگر سلامت در حدود ۶ الی ۷ برابر گردشگران عادی هزینه می‌کند و به همین دلیل سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری سلامت می‌تواند پیشران‌های اقتصادی را به خوبی فعال کند.

جهانگیری ادامه داد: این کنفرانس در چهار محور محور توسعه در حوزه‌های مختلف همانند توسعه خوشه‌ها و مقصدهای گردشگری سلامت، محور استاندارد سازی و برندینگ و مارکتینگ، محور تسهیل‌گران و همچنین استارتاپ ها و محور استفاده از تعاملات بین فرهنگی و گردشگری کشورهای عضو اکو در حال برگزاری است.

وی درباره ارسال مقاله‌های علمی به دبیر خانه افزود: ۳۰ مقاله علمی به این همایش ارسال شده که در این همایش ارائه می‌شود.

جهانگیری بیان کرد: نمایشگاه تخصصی گردشگری متشکل از ۷۳ غرفه در این همایش دایر است که ۱۵ مورد آن مربوط به بیمارستان‌های تخصصی و فوق تخصصی و ۱۳ غرفه تسهیل گری گردشگری است.

ایران، ترکیه، پاکستان، افغانستان، جمهوری آذربایجان، قزاقستان، ترکمنستان، قرقیزستان، ازبکستان و تاجیکستان کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی (اکو) می‌باشند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است