پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   105516  | تاریخ خبر : 1398/04/26  | ساعت : 16:52

در آستانه بیستمین سالگرد تاسیس خانه صنعت و معدن آذربایجان شرقی مطرح شد/

حسن زاده: تدبیر خانه صنعت و معدن آذربایجان شرقی در رفع مشکلات تولید استان


نصر: رئیس سابق اتاق بازرگانی تبریز و عضو هیات موسس خانه صنعت و معدن آذربایجان شرقی گفت: خانه صنعت و معدن استان نقش بسزایی در رفع چالش ها و حل مشکلات بخش صنعت و تولید داشته است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، صمد حسن زاده در آستانه سالروز بیستمین سال تاسیس خانه صنعت و معدن آذربایجان شرقی به عنوان اولین خانه صنعت و معدن کشور گفت: خانه صنعت و معدن استان در زمان وزارت مهندس شافعی به درخواست، جمعی از مدیران بنگاه های اقتصادی در تبریز تاسیس وشروع به فعالیت کرد.

وی ادامه داد: ترکیب اعضاء هیئت مدیره خانه صنعت و معدن بر اساس آئین نامه خانه های کشور از روسای انجمن های همگن استان که در حدود 14 انجمن تا به حال ثبت شده با معرفی انجمن انتخاب می شوند و از ترکیب این مدیران رئیس و نایب رئیس، خزانه دار و دبیر انتخاب شد.

وی با بیان اینکه خانه صنعت و معدن به عنوان یک تشکل مدنی در راستای سیاست های وزارت صنایع و در استان مطابق بر سیاست های سازمان فعالیت می نماید؛ اظهار داشت: با توجه به اینکه هیئت مدیره تماما از مدیرانی مستعد که چندین سال در صنعت و اقتصاد کشور فعالیت نموده و تجربه چندین ساله خود را بدون کوچکترین انتظاری جهت ارتقاء اقتصادی استان تلاش می نمایند، نمایندگان تمامی تشکل های خانه صنعت - انجمن مدیران - اتاق بازرگانی همواره تلاش می نمایند به عنوان مشاورین رایگان در خدمت ملت مان و تمامی سازمان های مربوطه باشند.

حسن زاده اضافه کرد: مشکلات بزرگی بر سر راه تولید – اشتغال و اقتصاد کشور و منطقه بود که با هماهنگی مسئولین سازمان ها  از سر تدبیر گشوده شده است.

وی ادامه داد: مسائل بانکی- مالیاتی- قوانین و مشکلات کار و تامین اجتماعی همواره با نظرات کارشناسی شده تا حد مقدور ساماندهی گردیده است.

رئیس سابق اتاق بازرگانی تبریز اضافه کرد: تشکیل جلسات هم اندیشی با حضور مسئولین بر حسب مورد، همیشه بسیار تاثیر گذار بوده است. تشکیل کلاس های آموزشی و آشنا ساختن مدیران بنگاه های اقتصادی با قوانین و شرایط اقتصادی کشور از موارد بسیار تاثیر گذار بوده است.

وی ادامه داد: لایحه رفع موانع تولید در زمانی که جناب آقای رحمانی ریاست وقت کمسیون صنعت مجلس بودند بیشتر موارد توسط کارشناسان خانه صنعت – انجمن مدیران و اتاق بازرگانی تهیه شده بود. درست است که قسمتی از آن هنوز اجرایی نشده ولی در بیشتر موارد راه گشا و مفید و در رفع قوانین زائد و مانع پیشرفت اقتصادی کشور بسیار تاثیر گذار بوده است.

عضو هیات موسس خانه صنعت و معدن آذربایجان شرقی اضافه کرد: اعتقاد دارم در این بیست سال تمام اعضاء که به نوعی در خانه صنعت حضور داشتند واقعا زحمات بسیار بزرگی را در راستای اصلاح فضای کسب و کار کشور انجام داده اند.

وی افزود: این خدمتگذاران بی مدعا تجربه و اعتبار اجتماعی خودشان را همیشه برای رفاه مردم – بنگاه های اقتصادی و رضایتمندی پروردگار در طبق اخلاص گذاشته اند که امید داریم مورد قبول حق واقع گردد.

حسن زاده تصریح کرد: درست است که امروز وضعیت اقتصادی کشور شرایط خوبی ندارد من اعتقاد دارم سیاست های کشورهای خارجی در این وضعیت تاثیر دارد ولی بیشتر مشکلات به مدیریت داخلی و عدم اجرای صحیح قوانین و استفاده نکرده از مشاورین بخش خصوصی است.

وی گفت: درست است که کشورهای غربی مشکلات بزرگی برای اقتصاد ما فراهم می نمایند ولی اعتقادات ما چه شده، عاطفه و همنوعدوستی و کمک به همدیگر که جزء خصائص ایرانیان غیور می باشد کجا رفته، چرا تعداد کمی از ملت ما به خاطر سوء استفاده از شرایط بد کشور برای معیشت مردم سختی و مشکل فراهم می نمایند.

وی تاکید کرد: امید دارم ملت نجیب ایران مثل تمام دوران ها شایستگی و حمایت خود را در کنار سیاست های مسئولین نظام و با حفظ اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تکلیف و وظیفه ملی و میهنی خود را بدرستی انجام بدهند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است