پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   105592  | تاریخ خبر : 1398/04/27  | ساعت : 15:14

دبیر کنفرانس ملی مدیریت گردشگری و توسعه پایدار مطرح کرد:

گردشگری، راهی مطمئن برای اقتصاد و توسعه پایدار


نصر: دبیر کنفرانس ملی مدیریت گردشگری و توسعه پایدار نهادینه کردن فرهنگ گردشگری توسعه آن به عنوان یک صنعت را از مولفه های مهم توسعه پایدار در کشور دانست.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، غلامحسین مسعودی ریحان در آغاز مراسم افتتاحیه کنفرانس ملی مدیریت گردشگری و توسعه پایدار با بیان اینکه گردشگری صنعتی است که به ذات در درون خود پایداری داشته و راهی بسیار مطمئن برای توسعه اقتصادی هر کشوری است، گفت: سیاست های نامناسب اقتصادی، سیستم ناکارآمد بانکی در بخش گردشگری، عدم حمایت کافی از بخش خصوصی و اقدامات سلیقه ای از سوی برخی از مدیران از جمله عوامل اصلی در این مسیر است.

وی افزود: یکی دیگر از عاملان توسعه نیافتگی در عرصه گردشگری عدم شناخت افراد جامعه از جریان های گردشگری است.

رئیس شورای اسلامی آذربایجان شرقی ادامه داد: به دلیل وجود  ضعف های تحقیقاتی و آموزشی بسیاری از شهروندان هنوز بر این پندارند که گردشگری عاملی برای تخریب ابنیه های تاریخی و آسیب رسانی به فرهنگ های محلی در کشور می شود.

وی در پایان ضمن تقدیر از حضور مسئولان کشوری و استانی در این کنفرانس گفت: امیدوارم این کنفرانس و برگزاری پنل ها الگو های اصولی و مهندسی شده ای را به جهت یافتن راهکارهای مناسب برای جذب بیشتر گردشگر ایجاد کند.

گفتنی است کنفرانس ملی مدیریت گردشگری و توسعه پایدار با محوریت موضوعات مختلفی همچون مدیریت و زمان، اقتصاد و توسعه، کارآفرینی، برنامه ریزی، مدیریت و طراحی شهری، آموزش یادگیری و گردشگری، مهندسی شهرسازی و توسعه پایدار به همت شورای اسلامی استان برگزار شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است