پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   105694  | تاریخ خبر : 1398/04/30  | ساعت : 12:03

مدیرکل بودجه وزارت آموزش و پرورش:

4200 میلیارد تومان پاداش بازنشستگی فرهنگیان / سرانه مدارس ۳۴۹ میلیارد تومان است


نصر: مدیرکل بودجه وزارت آموزش و پرورش یکی از مهم‌ترین چالش‌های مالی وزارت آموزش و پرورش را پاداش بازنشستگی فرهنگیان عنوان کرد و گفت: پاداش پایان خدمت سال ۹۷ بازنشستگان فرهنگی بیش از ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است که پرداخت نشده است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل ازفارس، مهرداد خان‌ماکو در گردهمایی روسا و مدیران آموزش و پرورش این استان در سالن اجلاس باشگاه فرهنگیان اظهار داشت: آموزش و پرورش بزرگترین نهاد آموزشی کشور است ولی متاسفانه، سهم آموزش و پرورش از بودجه کم است و 98.2 درصد بودجه وزارت آموزش و پرورش نیز صرف هزینه‌های پرسنلی می‌شود.

وی افزود: با توجه به تحریم‌های ظالمانه آمریکا از آبان ۹۷ دچار مشکل در بودجه ادارات هستیم.

مدیرکل بودجه وزارت آموزش و پرورش یکی از مهم‌ترین چالش‌های مالی وزارت آموزش و پرورش را پاداش بازنشستگی فرهنگیان عنوان کرد و گفت: پاداش پایان خدمت سال ۹۷ بازنشستگان فرهنگی بیش از ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است که پرداخت نشده است و حتی از پاداش بازنشستگی سال 96 نیز بدهی داریم.

خان‌ماکو در ادامه اذعان کرد: در حال حاضر در آموزش و پرورش دو موضوع مهم را داریم که یکی از این دو موضوع، رتبه‌بندی معلمان است که امیدواریم با اعتباری که دولت محترم در قالب بودجه 98 پیش‌بینی کرده است نسبت به اجرای رتبه‌بندی اقدام کنیم.

وی ادامه داد: موضوع دوم که موضوع روز و جاری فرهنگیان محترم است، بحث اضافه‌کاری فرهنگیان شاغل در بخش اداری است که از خزانه درخواست شده است تا مبلغ مورد نظر را تامین و در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار گیرد تا بر اساس معادله علمی توزیع اعتبارات بین ادارات‌کل استان‌ها توزیع می‌شود.

مدیرکل بودجه وزارت آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: همه ما تابع سیاست‌های وزارت هستیم و تمام بخشنامه‌ها و دستور مقام عالی وزارت بر این تاکید دارند که اخذ هرگونه وجه ثبت‌نامی در مدارس دولتی ممنوع است.

خان‌ماکو خاطرنشان ساخت: وظیفه وزارت نیز این است که نسبت به تامین سرانه مدارس اقدام کند که این تامین در دو بخش می‌تواند روی دهد که یکی تامین نقدینگی که بر اساس شاخص‌ها به مدارس اختصاص می‌یابد و دیگری به شکل کمک‌های غیر نقدی است که از طریق اداره‌کل انجام می‌گیرد.

وی با بیان اینکه مبلغ مورد نیاز سرانه مدارس ۳۴۹ میلیارد تومان است که دولت فقط ۱۰ تا ۲۰ درصد آن را تخصیص می‌دهد، اضافه کرد: ما در ستاد به دنبال افزایش ردیف بودجه سرانه مدارس هستیم و سازمان برنامه و بودجه نیز قول‌های لازم در این خصوص را داده است و معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش نیز به جد پیگیر این موضوع هستند.

مدیرکل بودجه وزارت آموزش و پرورش در ادامه گفت: طرح رایگان بودن هزینه حامل‌های انرژی در مدارس در بودجه سال 97 پیش‌بینی شده بود که به دلیل دیر ابلاغ شدن بخشنامه از طرف شرکت‌های برق، آب و گاز با تاخیر اجرایی شد.

خان‌ماکو افزود: از ابتدای سال 98 کارگروه متشکل از امور انرژی، سازما ن برنامه و بودجه و وزارت آموزش و پرورش تشکیل شد و آیین نامه مربوطه تهیه شده و طبق الگوی مصرف که از طرف این سه شرکت ارائه شده است آخرین اصلاحات هفته قبل انجام شده و امسال این طرح در قالب 100 میلیارد تومان اعتبار اجرایی می‌شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است