پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   106315  | تاریخ خبر : 1398/05/13  | ساعت : 08:00

خبر/

رونمایی از کتاب مثنوی منثور سپهر در تبریز


نصر: مراسم رونمایی از کتاب مثنوی منثور سپهر که به همت مهدی دادیزاده تدوین شده است در محل مرکز اسناد و کتابخانه ملی شمالغرب برگزار شد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر , اسودی مدیر مرکز در ابتدای مراسم به ارایه مطالبی در خصوص اهمیت آرشیو ملی پرداخت.وی گفت: استفاده از اسناد تاریخی باید در اولویت تحقیق دانشجویان و پژوهشگران قرار گیرد.

وی سپس به تاریخچه تاسیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و مدیریت شمالغرب اشاره کرد و افزود: گام اول در مدیریت شمالغرب ارتباط با خانواده های قدیمی تبریز از جمله محتشمی پور، امیرکبیریان، ترابی طباطبایی بود که کمکهای شایانی به غنای این مرکز نمودند..

وی اضافه کرد: از مسئولین استانی میخواهیم در خصوص اختصاص ساختمان مدرن و مقاوم در برابر حوادث طبیعی، این مرکز را یاری دهند.و آذربایجان که همواره پیشرو در تاریخ ایران بوده است، وظیفه داریم از این سابقه ارزشمند و تاریخ باشکوه محافظت کنیم.
سپس دادیزاده، مدیر کتابفروشی سپهر و گردآورنده کتاب، ضمن تشکر از تنظیم این برنامه، افزود: از زمان حضور در جلسات مرحوم واعظ همواره دنبال گردآوری مثنوی به زبان ساده و قابل استفاده برای جوانان بودم که بحمدالله این اتفاق مبارک افتاده و امیدوارم این خلأ پر شده و بتوانم با همیاری اهالی فرهنگ جلدهای بعدی را هرچه سریعتر به مرحله انتشار برسانم.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (2)

آقای اسودی به صورت موقت سرپرست مرکز هستند
11:05:38 1398/05/13
naser
  

دوست عزیز! همه بطور موقت در این دنیاییم؛ چه برسد به مسئولیتها! البته امیدواریم حضور آقای اسودی به عنوان انسانی کاربلد در این مرکز چند ساله باشد.
09:07:12 1398/05/15
مهدی
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است