پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   106432  | تاریخ خبر : 1398/05/14  | ساعت : 16:50

خبر/

تاسیس موزه چاپ و نشر، تعلیم و تربیت در تبریز


نصر: موزه چاپ و نشر، تعلیم و تربیت به عنوان یکی از موزه های تخصصی  کشور مجوز سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را دریافت کرد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، این مجوز پس از عقد تفاهم‌نامه با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی ، اداره کل آموزش و پروش آذربایجان‌شرقی و رشید کفیلی مجموعه‌دار خصوصی، پس از نگارش و ارائه طرح توجیهی و همچنین تدوین طرح محتوایی موزه بر اساس شرح خدمات ارائه شده و بررسی‌های لازم از سوی کارشناسان اداره کل موزه ها و اموال منقول فرهنگی کشور صادر شده است.
جهت تصویب و اخذ این مجوز خانم فکوری، کارشناس معین استان‌های اداره کل موزه‌های سازمان میراث فرهنگی و  بزاز مدیر امور موزه‌های میراث فرهنگی آذربایجان‌شرقی به صورت مکرر از اموال و اشیاء موزه و دبیرستان ماندگار فردوسی تبریز محل تاسیس موزه بازدید و پس از تشکیل جلسات متعدد با مجموعه‌دار شرایط و امکانات موزه را برای دریافت مجوز تایید نمودند.
این موزه اولین موزه تخصصی چاپ و نشر کشور است که بصورت رسمی، با کسب پروانه  موزه‌داری از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تاسیس می‌شود.

شایان ذکر است ثبت اشیای موزه در سیستم یکپارچه سازی اموال منقول فرهنگی و تاریخی (جام) برای جلوگیری از سرقت و جبران آسیب‌های احتمالی، کمک به مرمت و ساماندهی اشیاء، تلاش برای تجهیز موزه براساس سناریوی طراحی شده و همچنین تخصیص بودجه از ردیف اعتبارات عمرانی برخی از مزیت‌های دریافت مجوز از اداره کل موزه ها و اموال منقول فرهنگی کشور می‌باشد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است