پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   106479  | تاریخ خبر : 1398/05/15  | ساعت : 14:45

به بهانه فرا رسیدن روز خبرنگار/

مسئولیت اجتماعی رسانه های محلی


نصر: وظیفه روزنامه نگار محلی بیان مسائل بومی و محلی، تقویت فرهنگ بومی، هویت بخشی و کمک به توسعه همه جانبه منطقه است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

روزنامه نگار محلی بايد خود را به جاي خواننده بگذارد و با سلايق وي آشنا شود و ببيند كه يك خواننده چه پارامترهايي را براي خريد يك نشريه‌ محلي در نظر مي‌گيرد. جان کلام اینکه یک روزنامه نگار محلی بايد رسالت و مخاطب اصلي خود را بشناسد. پرواضح است که انعکاس نیازها و مشکلات مردم و منطقه گامی موثر در جذب مخاطب است.مطبوعات محلی اگر مخاطب خود را به خوبی بشناسند و به بیان دغدغه ها و مشکلات مردم محله بپردازند نیمی از راه موفقیت خود را پیموده اند.

ما روزنامه نگاران مردم را داریم و به خاطر مردم قلم به دست گرفته ایم.مهم این است که وجدان بیدار جامعه باشیم و فقط به مسئولیت اجتماعی مان عمل کنیم. بازگو نماییم آنچه را که هست و نه آنچه که باید باشد.باید که واقعیات را بگوییم و بنویسیم و بی طرف باشیم.

چاپلوسی و میرزا بنویسی در قاموس اخلاق روزنامه نگاری و خبرنگاری نمی گنجد و ما باید دور این بد اخلاقی ها را خط قرمز بکشیم.باید که تمرین کنیم خوب دیدن، خوب شنیدن و خوب نوشتن را.حقیقت را فدای مصلحت اندیشی های مقطعی خویش نکنیم چرا که در پیشگاه مخاطب خود مسئول هستیم.

ما زبان گویای مردمیم و حلقه اتصال آنان با مسئولان.اگردر بیان مشکلات مردم و معضلات جامعه صادقانه و منصفانه باشیم و اگر عملکرد مسئولان را  با نگاه تیز بین خود نقد عالمانه نماییم اعتماد هر دو طرف را به دست آورده ایم که همین اعتماد بزرگترین سرمایه ما اصحاب رسانه است و در این صورت در کار و رسالت خبری و روزنامه نگاری خود خوب و موفق عمل کرده ایم.

 

به قلم طاهر خیری / روزنامه نگار


انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است