پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   106518  | تاریخ خبر : 1398/05/16  | ساعت : 10:56

خبر/

هنر بايد بتواند به تقويت اقتصادي و اشتغالزايي كمك كند


نصر: رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي آذربايجان‎شرقي گفت: در سند تدبير توسعه استان دو محور «احيا و تقويت هويت فرهنگي» و «تقويت اقتصاد فرهنگ» را مورد توجه قرار داديم؛ چرا كه معتقديم هنر بايد بتواند به تقويت اقتصادي، ايجاد گردش مالي و اشتغالزايي كمك كند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، داود بهبودي، عصر امروز در آيين گرامي‌داشت يكصدمين سال آموزش هنر در تبريز اظهار كرد: آرزوي همه ما دستيابي به جامعه‎اي است كه در آن آسايش و آرامش در كنار هم مهيا باشند و همه تلاش بشر، صاحبنظران، دولت‎ها و هنرمندان به نحوي در اين راستا است.

وي افزود: هر جامعه‌اي كه به آرامش و آسايش دست يابد و در كنار برخورداري و امكانات بتواند با ابزار هنر، انديشه را تعالي و آرامش درون را به جامعه هديه دهد، جامعه توسعه يافته‎تري است.

بهبودي با بيان اينكه يكي از ضرورت‎ها و پيش‌نيازهاي دستيابي به اين ظرفيت، تجلي، شكوفايي و رونق بخش هنر و فرهنگ و گرامي‎داشت اصحاب فرهنگ و هنر  به عنوان سرمايه‎هاي نمادين جامعه است؛ افزود: در جامعه‌اي كه هنر و فرهنگ عزيز است، مي‌توان اميد داشت اين جامعه در مسير پيشرفت و تعالي حركت ‎كند ولي اگر اهالي هنر مورد بي‌مهري قرار گيرند آن جامعه راه به جايي نخواهد برد.

رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي آذربايجان‎شرقي در عين حال خاطرنشان ساخت: در واقع فرهنگ پيش‎نياز توسعه است و متقابلا هر وقت توسعه اتفاق بيافتد به توسعه و غناي فرهنگ و هنر كمك مي‎كند و جامعه را به سمت تعالي سوق مي‎دهد.

وي يادآور شد: تبريز اين قابليت را داشته كه مهد فرهنگ و هنر لقب بگيرد و وجود مكاتب هنري تبريز بيانگر بستري است كه در خاك اين سرزمين بوده و نشان از ظرفيتي است كه در گذشته وجود دارد و امروز كم‌رنگ تر شده و اساتيد و اهل فرهنگ و هنر، فعالان سياسي، اقتصادي و اجتماعي مي‎توانند به احياي اين ظرفيت كمك كنند.

رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي آذربايجان‎شرقي گفت: در دومين سند تدبير توسعه استان دو محور «احيا و تقويت هويت فرهنگي» و «تقويت اقتصاد فرهنگ» را مورد توجه قرار داديم؛ چرا كه معتقديم هنر بايد بتواند به تقويت اقتصادي، ايجاد گردش مالي و اشتغال‌زايي كمك كند؛ البته اين امر نيازمند ايجاد زيرساخت‎هايي است كه در اين زمينه نيز تلاش‎هايي از سوي ارگان‎هاي ذيربط صورت مي‎گيرد.

بهبودي همچنين بر لزوم استفاده از ظرفيت رايزنان فرهنگي در انتقال و طرح هنر و فرهنگ استان در عرصه‎هاي بين‌المللي، كمك گرفتن از ظرفيت معافيت‎هاي مالياتي و اهتمام در برگزاري جشنواره‎ها و نمايشگاه‎ها در جهت توسعه و تعالي فرهنگ و هنر استان تاكيد كرد.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است