پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   106540  | تاریخ خبر : 1398/05/16  | ساعت : 17:47

مدیر شعب بانک مسکن آذربایجان شرقی در جمع خبرنگاران:

بانک مسکن امسال 6 هزار نفر را در آذربایجان شرقی مالک مسکن کرد/ امسال پرونده مسکن مهر در استان بسته می شود


نصر: مدیر شعب بانک مسکن آذربایجان شرقی گفت: بانک مسکن در آذربایجان شرقی با پرداخت انواع تسهیلات بیش از 6 هزار نفر را مالک مسکن کرده است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، امیر رنجبریان امروز در آستانه روز خبرنگار با برگزاری نشستی خبری ضمن تقدیر از فعالیت های خبرنگاران اظهار داشت: مطالبه گری خبرنگاران عامل رشد و پیشرفت در جوامع است.

وی حقیقت طلبی رسانه ها و صیانت از افکار عمومی را از ویژگی های خبرنگاران مستقل خواند و افزود: کشورهای پیشرفته خبرنگاران حرفه ای دارند و می توان گفت هر قدر خبرنگاران حرفه ای تر باشند امید پیشرفت در آن کشور بیش از پیش خواهد بود.

رنجبریان در ادامه با اشاره به فعالیت های این بانک در استان اظهار داشت: بانک مسکن با توجه به رسالت اصلی خود که کمک به تامین و تعمیر مسکن اقشار مختلف مردم است همواره تلاش دارد تا زمینه های حمایتی بیش از پیش از متقاضیان مسکن را فراهم آورد.

وی در خصوص تداوم اجرای طرح بخشودگی سود تسهیلات پرداختی قبل از سال 1395 نیز اظهار داشت: این طرح که از سال گذشته آغاز شده است همچنان ادامه دارد و بر اساس آن در جهت مساعدت شهروندان و در راستای اجرای بند ل تبصره 16 قانون بودجه سال 1398 ( تنفیذ ماده 2 تبصره 35 قانون اصلاح قانون بودجه سال 1395) بانک مسکن طرح بخشودگی سود تسهیلات پرداختی قبل از سال 1395 را در دستور کار دارد و مقرر شده است هموطنانی که از تسهیلات مسکن استفاده نموده اند در صورت داشتن شرایط لازم از بخشودگی سود معوق و جرایم دیر بهره مند شوند.

مدیر شعب بانک مسکن آذربایجان شرقی در خصوص شرایط لازم برای این بخشودگی گفت: اصل تسهیلات پرداختی به آنان کمتر از 500 میلیون ریال باشد، سررسید اولیه در عقود مشارکتی متعدد مجموع اصل تسهیلات در شبکه بانکی با رعایت بندهای الف و ب از یک میلیارد ریال کمتر باشد همچنین قبل از تاریخ چهاردهم مرداد ماه سال 1397 اقدام حقوقی مانند ارسال اخطار، صدور اجرائیه و اقدام از طریق مرجع قضایی در خصوص پرونده تسهیلاتی آنها انجام شده باشد.

این گزارش می افزاید، وی در ادامه بانک مسکن را بزرگترین بانک تسهیلات ده کشور و استان خواند و ادامه داد: بانک مسکن جهت آماده سازی عرصه مساکن مهر مبلغ 480 میلیارد ریال و در بخش احداث مساکن مهر در قالب طرح ملی مسکن مهر برای تعداد 91 هزر واحد مسکونی  22 هزار میلیارد ریال، در بخش بافت فرسوده برای تعداد 14 هزار واحد مسکونی مبلغ چهار هزار میلیارد ریال پرداخت کرده است.

وی اضافه کرد: همچنین در بخش انبوه سازی و بهسازی مسکن روستایی برای تعداد 34 هزار واحد مسکونی مبلغ سه هزار و 300 میلیارد ریال ، در بخش بازسازی واحد مسکونی – تجاری شهری و روستایی خسارت دیده از زلزله ارسباران برای تعداد 41 هزار واحد مبلغ چهار هزار و 100 میلیارد ریال و در مجموع علاوه بر تسهیلات پرداختی از منابع داخلی بانک به منظور احداث ، خرید و تعمیر واحد مسکونی مبلغی بالغ بر 33 هزار و 880 میلیارد ریال تسهیلات تکلیفی ، صرفا در بخشی های مذکور پرداخت کرده است.

وی تصریح کرد: در ضمن در سال جاری نیز برای احداث ، خرید و تعمیر واحد مسکونی مبلغ سه هزار و 200 میلیارد ریال از محل منابع داخلی بانک تسهیلات پرداخت شده است.

رنجبریان در ادامه با بیان اینکه 10 هزار مورد تسهیلات مسکن مهر در آذربایجان شرقی باقی مانده است افزود: امسال با پرداخت تسهیلات فروش اقساطی به متقاضیان مسکن مهر پرونده این نوع طرح در کل استان بسته می شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است