پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   106541  | تاریخ خبر : 1398/05/16  | ساعت : 20:47

یادداشت نصر/

آری خبرنگار معتمد ملت است...


نصر: اغلب اوقات جنجالی و پر جنب و جوش شناخته می شوند، گاهی هم چاشنی خنکی آب را به دست مسئولان همیشه مسئول می چشند اما با تمام اوصاف جوهر قلم‌شان کم نمی شود.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

در تاریخ ایران زمین همواره نقش مطبوعات موثر و شایان توجه بوده و از بدو فعالیت نیز از رویدادها و واکنش های مختلف متاثر گشته اند. با گذشت زمان و آشکار شدن نقش مهم مطبوعات در بیان مطالبات جوامع و بررسی عملکرد دولت ها جامعه ایرانی رنگ و نقش متفاوتی به خود گرفت.
خبرنگاران امروز که وام دار نویسندگان جراید چاپ سنگی گذشته اند، بیان صریح و گاهی تند را نیز از آنان به امانت گرفته و قدم در وادی حق طلبی نهاده اند.
با گذشت زمان و به روزرسانی نحوه اطلاع رسانی اخبار توسط خبرنگاران این حیطه با چالش های مختلفی روبرو شد تا جایی که مسئولان ملی و استانی انعکاس عملکرد ارگان مربوطه را توسط خبرنگاران یکی از ضروریات حوزه فعالیت خود دانستند اما این مقبولیت را گرو فیلترهای مشخص مجاز مقدور خواندند.
خبرنگاران، این قشر همیشه ایستاده، ایستادگی را بر قامت خود زمانی مستحکم ساختند که می بایست در مقابل هجمه ای از افکار و اعمال در محیط های مختلف خم به ابرو نیاورده و رسالت خود را تمام و کمال به ثمر می رساندند.
این سرو ایستاده گاه گداری اگرچه به دنبال بیان حقیقت و حق طلبی ، در بند حلقه های نقره ای قامت خم کرده و چاشنی خنکی آب را به دست مسئولان همیشه مسئول در روزهای نوشتاریشان می چشند اما استواری آنان خدشه دار نشده و راه خود را در مطالبه نیازهای جامعه ادامه می دهند.
قلم به دستان امروز که بیشتر سخنان خود را بر سر انگشتان آورده و انواری از افکار را بر بوم سفید این جعبه هوشمند می آورند، اگرچه از معمول ترین حق های اجتماعی نیز بی بهره اند اما حق گفتن را به ناگفته ها ترجیح داده و زیر دین ملتی که دو دیده دارند و حق را از ناحق تمییز می دهند نمی روند.
آری خبرنگار معتمد ملت است، این معتمد اگر دیده هایش از دست رفته و گوش هایش بریده شود، تصویر دستان پر رنج ملت را همیشه در ذهن خواهد داشت، اعتماد خبرنگار به ذهن و اعتماد ملت به خبرنگار است، پس ریسمان ذهن های مستند ناگسستنی است.
روز معتمدین ملت مبارک


نویده رئوف فرد-عضو تحریریه نصر

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است