پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   106652  | تاریخ خبر : 1398/05/19  | ساعت : 13:56

استاندار آذربایجان شرقی مطرح کرد:

واگذاری دو دستی "استاندارد" ‌به بخش خصوصی کار درستی نیست


نصر: استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه نظارت بر استانداردهای تولید یک بحث حاکمیتی است گفت: استاندارد را دو دستی به بخش خصوصی دادن درست نیست و باید حداقل تحت نظارت بخش دولتی باشد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، محمدرضا پورمحمدی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای استاندارد آذربایجان شرقی که با حضور رئیس سازمان ملی استاندارد در استانداری برگزار شد، با تاکید بر اینکه آذربایجان شرقی استان مهمی از نظر صنعت، بازرگانی و کشاورزی است اظهار داشت: تبریز پایتخت بسیاری از صنایع مهم از جمله شیرینی و شکلات و خودرو، کفش و فرش و... بوده و پیشتاز است. 

وی با بیان اینکه تبریز و آذربایجان مکتب خاصی در اقتصاد و تجارت دارد افزود: این پیشتازی در عرصه صنعت و صادرات، نیازمند حمایت و توجه بیشتر است که سازمان استاندارد یکی از مهمترین مراجعی است که می‌تواند در این زمینه کمک کند.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه نظارت بر استانداردهای تولید یک بحث حاکمیتی است گفت: استاندارد را دو دستی به بخش خصوصی دادن درست نیست و باید حداقل تحت نظارت بخش دولتی باشد.

وی با بیان اینکه باید ارزیابی و اعمال استاندارد به بخش خصوصی داشته باشیم و آزمایشگاه‌های مرجع تحت بررسی قرار گیرد گفت: باید توان و امکانات و استانداردها به روزرسانی شوند.

پورمحمدی با اشاره به اینکه صنایع ما ابایی از استاندارد ندارند و استقبال می‌کنند، ادامه داد: ضمن اینکه وضعیت استاندارد در استان مطلوب است ولی باید مجموعه‌هایی که تولیداتشان کم کیفیت هستند مواخذه شوند. 

وی خاطر نشان کرد: دانشگاه‌ها در عرصه‌هایی که نیاز به تدوین استاندارد و یا نیاز به به‌روزرسانی و بومی‌سازی استانداردها دارند، آماده همکاری هستند و از ظرفیت آنها استفاده شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است