پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   106724  | تاریخ خبر : 1398/05/20  | ساعت : 16:49

مدیرعامل شرکت کلرپارس در جمع خبرنگاران:

تولید روزانه 50 تن کلر در کلر پارس تبریز / صادرات محصولات کلر پارس به 10 کشور جهان


نصر: مدیرعامل شرکت کلرپارس گفت:  امروز 50 تن کلر در روز تولید می کنیم که با توجه به اهداف شرکت در سال 1399 میزان تولید را به 100 تن کلر در روز خواهیم رساند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، ابوالفضل باباپور مدیرعامل شرکت کلرپارس زیر مجموعه شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین وابسته به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی شستا در جمع خبرنگاران گفت: شرکت کلرپارس در سال 1366 با سرمایه گذاری مشترک تامین اجتماعی و وزارت نیرو تاسیس شد که امروز با بهره گیری از نیروی انسانی متخصص به یکی از بزرگترین مجموعه تولید کننده کلر در کشور تبدیل شده است.

باباپور گفت: شرکت کلرپارس یکی از بزرگترین واحدهای تولید گاز کلر و مشتقات آن، سوزآور و گاز هیدروژن و محصولات انحصاری آب اکسیژنه و پارافین کلره در ایران است و این شرکت با هدف ارتقای سلامت و بهداشت آب و تامین نیازهای شرکت های آب و فاضلاب در سال 1377 به بهرداری رسیده است.

وی اذعان داشت: اجرای طرح های توسعه کلر پارس از پارس از ابتدای بهره برداری آغازو با توسعه مساحت کارخانه به 21 هکتار، با ظرفیت 20 تن تولید کلر در روز بر اساس ظرفیت طرح تا سال 1382 فعالیت نموده است.

باباپور به رسالت های این محموعه اذعان داشت و ادامه داد: این مجموعه با رسالت تامین کلر، آب ژاوال، پرکلرین و سایر مشقات مورد نیاز در صنعت آب و فاضلاب به عنوان گندزدا فعالیت می کند.

وی به میزان تولید مجموعه شرکت کلرپارس اشاره کرد و گفت: امروز 50 تن کلر در روز تولید می کنیم که با توجه به اهداف شرکت در سال 1399 میزان تولید را به 100 تن کلر در روز خواهیم رساند.

ابولفضل باباپور مدیرعامل شرکت کلرپارس به میزان نیروی انسانی و اشتغال زایی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 340 نفر در چهار شیفت کاری در حال فعالیت هستند که امیدواریم با عملیاتی شدن طرح توسعه و تولید اشتغال زایی خود را افزایش دهیم.

مدیرعامل شرکت کلرپارس به استراتژی های مجموعه کلرپارس اشاره کرد و اذعان داشت: توسعه و تنوع محصول، توسعه صادرات ، افزایش بهره برداری ، توسعه شراکت ها و منابع ، توسعه ساخت قطعات در داخل شرکت و مدیریت سبز از استراتژی های مهم مجموعه می باشد.

باباپور گفت: با تامین نیاز داخل کشور به 10 کشور نیز به صورت مستقیم و به کشورهای برزیل،مصر و آفریقا به صورت غیرمستقیم و از طریق وابسته صادرات را انجام می دهیم.

وی به کیفیت بالای کلرهای تولیدی اشاره کرد و گفت: استفاده از نمک معدنی یکی از عوامل کیفیت بالای تولیدات مجموعه است که استفاده از نمک دریایی توسط رقبا باعث پایین آوردن کیفیت می شود.  

مدیرعامل کلرپارس گفت: مجوز ورود به بازار بورس را دریافت کرده ایم و از شهریور ماه سال جاری 10درصد سهام شرکت در بورس فروخته خواهد شد.

باباپور به برنامه توسعه و بهبود تولید مجموعه اشاره کرد و گفت: افزایش تولید اکسیژنه از 22تن در روز به 33 تن در روز و طرح افزایش تا 40 تن با استفاده از بستر دوم ( یعنی رسیدن به 90 درصد افزایش ظرفیت نسبت به قبل)، افزایش تولید آب ژوال از متوسط 95تن در روز به متوسط 135 تن در روز و طرح افزایش آن تا 170 تن در روز ، افزایش تولید پارافین کلره از ¾ تن در روز به بیش از 5/5 تن در روز، افزایش ظرفیت پرکرین از متوسط 7 تن در روز به بیش از 4/8 تن در روز، طرح تولید محصول جدید آب ژوال با غلظت 300گرم در لیتر ، تولید آب اکسیژنه گرید آرایشی و عرضه آن به مصرف کننده.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است