پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   106750  | تاریخ خبر : 1398/05/22  | ساعت : 08:05

رئیس دانشگاه فرهنگیان آذربایجان شرقی:

افزایش ۳.۵ برابری ظرفیت دانشگاه فرهنگیان آذربایجان شرقی؛ نخبگان کنکور معلمی را انتخاب کنند


نصر: رئیس دانشگاه فرهنگیان آذربایجان شرقی از افزایش بیش از ۳.۵ برابری ظرفیت پذیرش این دانشگاه نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: علاقمندان و رتبه های برتر استان می توانند با انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان استان، وارد آموزش و پرورش شوند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از تسنیم، اسدالله خدیوی در گفت وگویی، ضمن تبریک این عید سعید، با تاکید بر اینکه دانشگاه فرهنگیان مرکز ثقل آموزش و پرورش است اظهار داشت: دانشگاه فرهنگیان از نظر فکری و نیروی انسانی نیز تغذیه کننده و جهت دهنده آینده جامعه فرهنگیان کشور است.

وی با بیان اینکه برای ارتقای آموزش و پروش باید در دانشگاه فرهنگیان سرمایه گذاری کنیم چراکه اگر معلمان توانمند باشد، در جامعه هم اثر گذار خواهند بود، افزود: در آستانه انتخاب رشته دانشگاهی قرار داریم و رتبه‌های برتر کنکور و علاقمندانی که موفق به کسب حداقل نمره علمی 6500 شده‌اند می‌توانند وارد دانشگاه فرهنگیان کشور شوند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان آذربایجان شرقی با بیان اینکه 71 هزار نفر در دانشگاه فرهنگیان کشور در حال تحصیل هستند که 21 هزار نفر از مهر امسال کار خود را در مدارس آغاز می‌کنند، گفت: امسال نیز از طریق انتخاب رشته، 25 هزار نفر پیوسته و 20 هزار نفر به صورت ناپیوسته در 16 رشته جذب دانشگاه فرهنگیان کشور خواهند شد.

وی با بیان اینکه در استان آذربایجان شرقی هم بیش از 960 نفر به صورت پیوسته و 2200 نفر هم به صورت ناپیوسته و دانشجوی مهارت آموز وارد مراکز دانشگاه فرهنگیان آذربایجان شرقی می‌شوند خاطر نشان کرد: دو نوع پذیرش در دانشگاه فرهنگیان داریم، یک نوع پذیرش از دیپلم و کنکور سراسری است و یک نوع پذیرش هم از دانشگاه‌های دیگر است که از شهریور ماه ثبت نام آن آغاز می‌شود.

خدیوی داشتن نمره علمی حداقل 6500 در کنکور سراسری، حداقل معدل کل 14 در دوره متوسطه دوم و داشتن حداکثر سن 22 سال تمام در بدو ورود را شرط ورود دانشجو معلمان به رشته‌های پیوسته دانشگاه فرهنگیان از طریق کنکور سراسری عنوان کرد و گفت: توصیه ما به داوطلبان کنکور سراسری و رتبه‌های برتر کنکور، انتخاب دانشگاه فرهنگیان و جذب در آموزش و پرورش است که در سال گذشته بیش از 500 نفر رتبه زیر 2 هزار جذب دانشگاه فرهنگیان کشور شدند.

وی تنوع رشته، صدور حکم استخدام و پرداخت حقوق از روز نخست و احتساب سال‌های دانشجویی به عنوان سنوات خدمتی را از جمله مزیت‌های دانشگاه فرهنگیان دانست و افزود: دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه فرهنگیان وارد مدارس شده و تدریس را آغاز خواهند کرد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه تنها معبر ورود به آموزش و پرورش و معلم شدن، دانشگاه فرهنگیان است، تصریح کرد: دانشجو معلمان از بدو ورود استخدام قطعی هستند و امنیت شغلی دارند.

وی با اشاره به آمار دانشجویان این دانشگاه، ظرفیت پذیرش استان در مهر سال گذشته را 500 نفر عنوان کرد و گفت: 1200 نفر هم از تکمیل ظرفیت وارد دانشگاه شدند و افزایش 3.5 برابری شد که در وضعیت موجود 1780 نفر در سال گذشته جذب دانشگاه فرهنگیان استان شدند.

خدیوی ادامه داد: در سال گذشته هم 350 دانشجوی نا پیوسته مهارت آموز داشتیم که امسال بر اساس اساسنامه، علاوه بر تبریز 4 مرکز آموزشی در اهر، میانه، مراغه و مرند بازگشایی می‌شود و هر کدام 300 دانشجوی ناپیوسته مهارتی جذب می‌کنند که مرکز تبریز هم به تنهایی 1000 نفر پذیرش دارند و در مجموع پیشبینی می‌کنیم 2200 نفر مهارت آموز پذیرش شوند.

وی با بیان اینکه امسال بر اساس آمار معاونت نیروی نسانی 4400 معلم و سال آینده 6400 معلم در استان نیاز داریم تاکید کرد: باید به موقع نیاز آموزش و پرورش را برآورده کنیم و برای آن، باید ظرفیت را افزایش می‌دادیم که امسال این اتفاق رخ داده است.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه دانشگاه فرهنگیان آذربایجان شرقی قطب علوم پایه کشور در کنار تهران و مشهد است، ابراز داشت: دانشگاه‌های فرهنگیان کشور 16 رشته دارد که رشته‌های فیزیک، شیمی، ریاضی، زیست، ادبیات فارسی، مشاوره، روانشناسی، آموزش ابتدایی، آموزش استثنایی و ادبیات عربی در آذربایجان شرقی پذیرش دارند.

وی از دانش آموختگان لیسانس و فوق لیسانس و دکترای علاقمند به ورود به آموزش و پرورش خواست تا در آزمون ورودی دانشگاه فرهنگیان شرکت کنند، خاطر نشان کرد: دانشجویان ناپیوسته پس از قبولی در آزمون کتبی، برای مصاحبه معرفی شده و دو ترم آموزش می‌بینند تا پس از قبولی در آزمون جامع تابستان سال آینده، از مهرماه سال آینده مهر جذب شده و وارد مدارس شوند.

خدیوی آمار پذیرش دانشگاه فرهنگیان در رشته‌های مختلف را یادآور شد و گفت: در رشته آموزش ابتدایی 630 نفر، کودکان استثنایی 70 نفر، مشاوره 61 نفر، ریاضی 70 نفر، شیمی 25 نفر، زیست 36 نفر، تربیت بدنی 32 نفر و ادبیات فارسی 34 نفر از کنکور سراسری جذب می‌شوند و در مجموع 964 نفر پذیرش دانشجو معلم خواهیم داشت.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است