پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   107023  | تاریخ خبر : 1398/05/27  | ساعت : 16:20

رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی مطرح کرد؛

دانشگاه پیام نور ارزانترین دانشگاه کشور/ کاهش 30 درصدی دانشجو نسبت به گذشته


نصر: رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی گفت: دانشگاه پیام نور به نسبت دانشگاه های دیگر ارزانترین دانشگاه می باشد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، بخشعلی معصومی رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی ظهر امروز در جمع خبرنگاران به پذیرش دانشجویان با توجه به سنوات تحصیلی گذشته افراد اشاره کرد و گفت: با توجه به سیاست های جدید سازمان سنجش انتخاب رشته هم به صورت قبلی یعنی از طریق نمره کنکور و هم از طریق سنجش نمرات سنوات گذشته خواهد شد.

وی ادامه داد: این طرح برای پذیرش دانشجویان صورت خواهد گرفت و اگر با استقبال مواجه شود دانشگاه پیام نور نیز تا 80درصد با توجه به نمرات سنوات گذشته دانش آموزان پذیرش دانشجو خواهد کرد.

معصومی اذعان داشت: دانشگاه پیام نور از اول تاسیس خود با بقیه دانشگاه با رویکردی متفاوت در آموزش شروع به فعالیت کرد و این تفاوت در آموزش مجازی ، غیرحضوری و الکترونیکی می باشد.

رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی اذعان داشت: از ویژگی های دیگر این دانشگاه کتاب محور بودن آموزش است می باشد که این روش در دانشگاه های دیگر استاد محور بودن می باشد.

وی ادامه داد: از زمانی که دانشجو انتخاب واحد را انجام می دهد می تواند با تهیه کتاب مربوطه آن را مطالعه کند چون استاد چه کتاب را تمام کند و چه تمام نکند دانشجو موظف است تا آخر کتاب امتحان آن درس را بدهد.

معصومی خاطرنشان شد: امتحانات دانشگاه پیام نور به صورت متمرکز از تهران ارسال می شود و نمره دهی نیز به صورت سیستمی انجام می شود.

بخشعلی معصومی رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی درخصوص هزینه های تحصیلی گفت: دانشگاه پیام نور در مقایسه با دانشگاه های دیگر ارزانترین دانشگاه محسوب می شود و به نسبت دانشگاه های غیرانتفایی و آزاد شهریه کمتری در تمامی مقاطع دریافت می شود.

وی درباره پذیرش دانشجو به صورت فراگیر، بدون کنکور و همچنین مدرک نهایی این نوع پذیرش گفت: در این دانشگاه پذیرش بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری نداریم اما پذیرش فراگیر از طریق کنکور و سازمان سنجش انجام می گیرد که در نهایت نیز در مدرک تحصیلی کلمه فراگیر و یا ... ذکر نمی شود.

معصومی گفت: با توجه به سیاست های وزارت علوم سیاست های دانشگاه پیام نیز تبیین می شود و از این قانون فراتر نمی رویم و بر همین اساس تا زمانی که مجوز افزایش رشته را نداریم.

رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی به تعداد رشته های تحصیلی در دانشگاه پیام نور استان اشاره کرد و گفت: در استان بالای صد رشته تحصیلی وجود دارد که در تبریز حدود 85 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی و 35 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و 2 رشته تحصیلی در مقطع دکتری وجود دارد.

وی در انتها گفت: با وجود تمام ویژگی ها در دانشگاه پیام نور مثل تمام دانشگاه های دیگر با کاهش دانشجو در پذیرش شاهد هستیم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است