پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   107047  | تاریخ خبر : 1398/05/28  | ساعت : 09:57

خبر/

اعلام فهرست کالاهای مشمول استاندارد اجباری


نصر: سازمان ملی استاندارد ایران، فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات با اعمال آخرین تغییرات کتاب مقررات صادرات و واردات سال ۱۳۹۸ را منتشر کرد.

به گزارش نصر ، رعایت مفاد این فهرست از اول تیرماه امسال لازم‌الاجراست و ملاک اعمال آن برای واردکنندگان، زمان ثبت‌سفارش واردات خواهد بود. فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات با اعمال آخرین تغییرات کتاب مقررات صادرات و واردات سال ۱۳۹۸ ازسوی سازمان ملی استاندارد ایران منتشر شد.

این فهرست مشتمل با دو بخش شامل «فهرست کالاهای مشمول مقررات استاندارد اجباری» و «فهرست کالاهای وارداتی مشمول رعایت مقررات فنی» است که از اول تیرماه ۹۸ لازم‌الاجراست و طبق اعلام سازمان استاندارد، ملاک زمان اعمال این فهرست برای واردکنندگان، زمان ثبت‌سفارش خواهد بود. تغییرات اعلام‌شده در کتاب مقررات صادرات و واردات سال ۱۳۹۸ در فصل سوم این فهرست به رنگ آبی مشخص شده است. طبق اعلام سازمان استاندارد، از اول تیرماه امسال، کالاهای عایق حرارتی مورداستفاده در ساختمان براساس پشم‌های معدنی، ذرت شیرین منجمد، لباس زنانه و دخترانه با سر تعرفه ۶۱.۴ و ۶۲.۴، فندک‌های قابل استفاده در آشپزخانه و مجموعه کامل صفحه کلاچ مشمول مقررات استاندارد اجباری برای واردات می‌شود. همچنین نصب برچسب آب برای کالاهای سردوش، شیرآلات بهداشتی، مخازن آب‌شویه سرویس بهداشتی از اول مهر ۹۸ الزامی است. در این فهرست یادآور شده داده شده که فقط واحدهای تولید لامپ روشنایی دارای پروانه بهره‌برداری معتبر، مجاز به واردات اجزا و قطعات لامپ هستند. از دیگر نکات تذکر داده شده در مقدمه فهرست مذکور، ملزم شدن واردات تراکتورهای کشاورزی با سر تعرفه ۸۷۰۱ به ارائه دستورالعمل فارسی از اول آبان‌ماه ۱۳۹۸ است.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است