پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   107140  | تاریخ خبر : 1398/05/30  | ساعت : 18:04

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:

ضرورت محول شدن مباحث کارشناسی واگذاری بناهای تاریخی به استان ها


نصر: نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت محول شدن مباحث کارشناسی واگذاری بناهای تاریخی به استان ها توسط صندوق احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی تاکید کرد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، «اسماعیل سعیدی» نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، ظهر امروز ۳۰ مرداد ۹۸ در حاشیه دیدار با مدیرعامل صندوق احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی کشور و مدیرکل میراث فرهنگی استان گفت: بر اساس مذاکرات انجام شده با مدیرعامل صندوق احیا کشور، مقرر شد تا تمهیداتی از سوی صندوق صورت گیرد که بر اساس آن بخشی از اختیارت صندوق در زمینه واگذاری بناهای تاریخی به ویژه در زمینه کارشناسی به استانها محول گردد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه اطلاعات و اشراف کارشناسان استان به جوانب موضوع بیشتر است، محول شدن امور کارشناسی به استان باعث تسریع در امر واگذاری و به تبع آن صیانت از ابنیه تاریخی خواهد شد.

سعیدی در خاتمه با اشاره به اینکه حمایت صندوق احیا از هنرمندان صنایع دستی از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست بود، گفت: طبق گفت و گویی که با مدیرعامل صندوق احیا انجام شد، قرار شده است از ظرفیت های این صندوق به منظور حمایت از هنرمندان صنایع دستی و رسیدگی بیشتر به احیا بافت تاریخی در استان  استفاده شود.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است