پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   107195  | تاریخ خبر : 1398/05/31  | ساعت : 18:24

خبر/

تعداد فلامینگوها بر فراز دریاچه ارومیه از مرز ۵۰ هزار قطعه گذشت


نصر: معاون فنی حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر تعداد فلامینگوهای دریاچه ارومیه از مرز ۵۰هزار قطعه گذشته است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، حجت جباری در گفتگویی با اشاره به بهبود وضعیت نسبی دریاچه ارومیه اظهارداشت: امسال بعد از بهبود نسبی آب دریاچه ارومیه تعداد پرندگان مهاجر بخصوص فلامینگو به بیش از ۵۰هزار قطعه رسیده است

وی ادامه داد: تعداد فلامینگوها در طی سالهای اخیرتعداد پرندگان مهاجر بدلیل عدم وجود آب و کمبود و نبودن تامین مواد غذایی پرندگان بخصوص آرتمیا تقریبا به صفر رسیده بود.

جباری با اشاره به محل آشیانه سازی این گونه پرنده اظهار کرد: فلامینگوها معمولاً سواحل دریاچه و رودخانه‌ها و محل ورود آب شیرین به دریاچه ارومیه را به دلیل کاهش غلظت شوری آب، افزایش تعداد ارتمیا و کاهش پدیده کریستالیزاسیون برای زندگی انتخاب می‌کنند.

وی با بیان اینکه فلامینگو از ارتمیا تغذیه می‌کند خاطر نشان کرد: فلامینگو پرنده‌ای اجتماعی است و معمولاً در اردیبهشت ماه، زمان آماده شدن برای جوجه ریزی است. ۲۴ روز پس از تخم گذاری جوجه به دنیا آمده و پس از ۴۰ روز قدرت پرواز پیدا می‌کند.

این روزها علاوه بر پارک ملی دریاچه ارومیه تالابهای حسنلوی نقده و کانی برازان مهاباد نیز امسال میزبان ۲۰هزار قطعه فلامینگو هستند.

فلامینگو پرنده ای با پاهای دراز و منقاری منحنی و گردنی بلند و خمیده با بدنی بسیار کشیده و بالهایی به رنگ سفید و صورتی است.

این پرندگان از ۹۰ سانتیمتر تا یک و نیم متر بلندی دارند و از حلزون و گیاهان آبی تغذیه می کنند، فلامینگوها به صورت دسته جمعی و در دسته های چند هزار تایی زندگی و مهاجرت می کنند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است