پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   107399  | تاریخ خبر : 1398/06/06  | ساعت : 07:32

معاون سابق سیاسی و‌ امنیتی استانداری آذربایجان شرقی:

حساسیت مردم کشورمان نسبت به محیط زیست ارزشمند است


شهرتی فر در گفتگو با نصر درخصوص حقوق مرتبط با محیط زیست و موجودات طبیعی وزنده گفت: زمین و محیط زیست با تمامی موجودات کوچک تا بزرگش مخلوق خداوند می باشند و همه مخلوقات دارای حق و حقوق خدادادی می باشند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، رحیم شهرتی فر در گفت و گو با خبرنگار نصر درخصوص حقوق مرتبط با محیط زیست و موجودات طبیعی و زنده افزود: زمین و محیط زیست با تمام موجودات کوچک تا بزرگ اش مخلوق خداوند هستند و همه مخلوقات دارای حق و حقوق خدادادی هستند.

وی اظهار داشت: تمام مخلوقات الهی به نوبه خود ارزشمند هستند و انسان به عنوان اشرف مخلوقات باید به حقوق  تمام موجودات  زنده و حفاظت از محیط زیست احترام قائل بوده و الزامات زیست مناسب در زمین را رعایت نماید.
شهرتی فر اضافه کرد: منظور از این الزامات می تواند عدم تخریب منابع طبیعی ، آلوده نکردن آب و هوا و خاک ، مصرف درست  موهبت های طبیعی و نهایتا تلاش برای حفاظت از زیستگاهای حیوانات در هرکجا که هستند باشد.

 شهرتی فر در مورد آزار و کشتار حیوانات که بعضا در کشور مشاهده می شود گفت: از عموم انسان ها رفتار و اعمال درست و منطقی انتظار می رود آزار و رفتار خشونت آمیز با موجوداتی که جان شیرین شان موهبت الهی است رفتاری ظالمانه و معصیت بار است و باید به شدت محکوم شود.

وی تصریح کرد: روح لطیف انسانی و باور ایمانی باید مانع از هر گونه اقدام ظالمانه در مورد همنوعان و حتی حیوانات دیگر باشد کسانیکه حاضر به آزار وحشیانه انسانهای دیگر و حتی حیوانات و موجودات زنده هستند چنین اشخاصی بیمارانی هستند که باید سریعا دستگیر و معالجه شوند.
وی ادامه داد: انسان سالم و با ایمان به عنوان اشرف مخلوقات که خوب را از بد تشخیص می دهد با محیط پیرامون و محیط زندگی خود و همچنین محیط زندگی دیگر حیوانات و جانداران رفتاری انسانی و مهربانانه خواهد داشت و هرگز راضی به تخریب محیط زندگی موجودات زنده و خودش نخواهد شد.
معاون اسبق سیاسی و‌ امنیتی استانداری آذربایجان شرقی  افزود: خوشبختانه امروزه مردمان فهمیده و با فرهنگ ما ، افرادی که حیوان آزاری می کنند را به خوبی شناسایی و از خود ترد می کنند  و این فرهنگ رایج در میان مردم بسیار قابل تقدیر است اما از برخی نهادها تعجب باید کرد که چرا این افراد را در ترکیب سازمانی خود نگه داشته و اجازه فعالیت غیر منطقی می دهند.
شهرتی فر تاکید کرد: امیدواریم این فرهنگ مطلوب روز به روز افزیش یابد که مردم به محیط پیرامون خود حساس تر باشند و کسانی که شروع به تخریب محیط زیست می کنند را جامعه طرد کند.
وی ادامه داد: در جامعه هر کسی که به نوعی نسبت به حفاظت محیط زیست حساس و فعال است فردی ارزش و محترم شناخته می شود. چنین اشخاصی  مورد احترام مردم هستند امیدوارم این فرهنگ باید در جامعه بیشتر از بیش رواج پیدا کند.
شهرتی فر افزود: زمانی که در طبیعت اتفاقی ناروا  مانند  آتش سوزی جنگل رخ می دهد  مردم احساس وظیفه می کنند و سریع برای اطفا حریق خودشان دست به کار می شوند و این نشان از حساسیت موضوع برای مردم است.
وی ادامه داد: با افزایش سازمان های مردم نهاد که در امور حفاظت حقوق حیوانات و محیط زیست فعالیت می کنند امید به توسعه  فرهنگ عمومی در این رابطه بیشتر شده است.به همین خاطر باید قدر فعالیت های سازمان یافته و ضابطه مند این سازمانهای مردم نهاد را باید بیشتر از گذشته بدانیم.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است