پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   107417  | تاریخ خبر : 1398/06/06  | ساعت : 11:51

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی خبر داد:

احیای مکاتب هنری تبریز در مجموعه تاریخی باغ کمال


نصر: مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در باغ کمال، از احیای مکاتب هنری تبریز در این مجموعه ارزشمند تاریخی خبر داد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، «مرتضی آبدار» با اشاره به اینکه با برنامه ریزی های صورت گرفته برای باغ کمال تبریز، شاهد رونق فعالیت های فرهنگی و پژوهشی در این مجموعه خواهیم بود، گفت: با همکاری مشترک اداره کل میراث فرهنگی استان و شهرداری تبریز عملیات بهسازی مجموعه باغ کمال آغاز شده است که با اتمام این مرحله و بهسازی فضای کالبدی، تعیین کاربری متناسب با هویت و اصالت این مجموعه تاریخی با واگذاری به بخش خصوصی دارای صلاحیت در حوزه‌های پژوهشی، فرهنگی و آموزشی صورت می پذیرد.

آبدار با اشاره به اینکه هدف اصلی از تغییر کاربری مجموعه باغ کمال تبریز، احیای مکاتب هنری تبریز است، اظهار داشت: جلسات متعددی با دستگاه های اجرائی ذیربط از جمله فرهنگ و ارشاد اسلامی و صاحبنظران حوزه های فرهنگی و هنری برگزار شده و مقرر شده است تا با حضور استادان و فعالان بخش های مختلف در قالب تشکل های مردم نهاد، مکاتب تبریز از جمله معماری، فرش، نگارگری، نقاشی، موسیقی، خط و ... بازشناسی و احیا گردد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان با تاکید بر سرفصل های تکلیفی سند تقویت هویت فرهنگی استان، ادامه داد: وجود عناوینی همچون راه اندازی دارالفنون مکاتب تبریز و تدوین دانشنامه ربع رشیدی در تکالیف اداره کل میراث فرهنگی استان در سند یاد شده اهمیت پرداختن به جنبه های علمی، فرهنگی و هنری آذربایجان و تبریز را در مجموعه باغ کمال بیش از پیش جلوه گر می سازد و در همین راستا با بازآفرینی این مجموعه، شاهد برگزاری مدون برنامه های آموزشی و پژوهشی، رویدادهای فرهنگی و آئینی و دوره های تخصصی صنایع دستی و هنری خواهیم بود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است