پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   107465  | تاریخ خبر : 1398/06/07  | ساعت : 11:15

خبر/

افتتاح کنفرانس بین المللی رشد و توسعه حفاظت از بافت های تاریخی در حوزه اوراسیا


نصر: دهمین کنفرانس بین المللی رشد وتوسعه حفاظت از بافت های تاریخی در حوزه اوراسیا هفتم و هشتم شهریور ماه سال جاری در تالار وحدت دانشگاه تبریز و تالار شهرداری تبریز برگزار حواهد شد.

به گزارش نصر,  به گفته دبیر علمی اجلاس؛این کنفرانس با حضور پژوهشگران و محققان بین المللی از کشورهای ایران، ژاپن، ترکیه، فرانسه، استرالیا، ازبکستان، فنلاند، روسیه، رومانی و گرجستان برگزار خواهد شد.
کریم حسین‌زاده دلیر استاد برجسته شهرسازی کشور و دبیر علمی این اجلاس در ادامه اعلام کرد، یکی از اهداف این کنفرانس شناساندن تبریزبعنوان یکی از بزرگترین  و مهمترین گذرگاههای اصلی شهری در مسیر جاده ابریشم بود که اکنون برای دهمین دوره اجلاس اوراسیا انتخاب شده است تا روی بافت تاریخی شهر تبریز کار شود
وی افزود با انسجام و آشتی با جامعه سنتی می توان به جامعه مدرن شهری در جهت سعادت و توسعه شهر و شهروندان با بهره گیری از ظرفیت های دانشگاهی گام برداشت.
به گفته او، تبریز نماد برجسته شهرسازی سنتی و نوین در ایران است چراکه کمتر شهری همچون تبریز گوهری در دل خود نهفته دارد این گوهر دارای ویژگیهایی چون فرهنگ، روابط  بین المللی، توان اقتصادی مردم که در بستر تاریخ دارد، چرا که تبریز قلب تپنده تاریخ و معماری ایران و گهوار عظیم تاریخ است.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است