پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   107478  | تاریخ خبر : 1398/06/07  | ساعت : 15:12

بیگی در گفتگو با «نصر» تاکید کرد؛

مردم در روزهای بحرانی انتظار عملکرد فوق العاده از دولت دارند/ این چه حرفی است که هلیکوپترها به خاطر بدهی منابع طبیعی به منطقه اعزام نشده اند؟


نصر: نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر گفت: مردم در روزهای بحرانی انتظار عملکرد فوق العاده از دولت دارند و ضعف دولت در مدیریت بحران آنها را ناراحت و ناامید می کند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، احمد علیرضا بیگی در واکنش به آتش سوزی گسترده در جنگل های ارسباران از ضعف مدیریت بحران در استان انتقاد کرد و گفت: موضوع مدیریت بحران در واقع عملکردی خارج از عملکرد عادی دستگاه های مسئول می طلبد و از اختیارات ستاد مدیریت بحران باید برای اداره بحران و بازگرداندن شرایط عادی استفاده شود.

وی افزود: این اختیار به نماینده عالی دولت داده شده و هر کسی از دستورات نماینده عالی دولت سرپیچی کند، مجازات های لازم در قانون در نظر گرفته شده است.

بیگی اظهار داشت: استاندار در شرایط بحرانی امکانات نیروهای مسلح را هم می تواند در اختیار بگیرد.

وی در ادامه با بیان اینکه قبلا باید تمرین های لازم برای مدیریت بحران در شرایط لازم انجام شود، گفت: تبریز برای شمالغرب محوریت دارد و پیش بینی های لازم برای استفاده از امکانات استان های همجوار گرفته شده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: مردم در روزهای بحرانی انتظار عملکرد فوق العاده از دولت دارند و ضعف دولت در مدیریت بحران آنها را ناراحت و ناامید می کند.

بیگی ادامه داد: امکانات لازم هم برای مدیریت بحران در استان تا حد زیادی وجود دارد و نماینده عالی دولت این قدرت و اختیار را دارد که از همه امکانات لازم در دسترس نیروهای مسلح و استان های همجوار برای مدیریت بحران استفاده کند و برای این مهم هم لازم است مدیران به شرایط و امکانات موجود واقف داشته باشند.

وی از بلاتکلیفی مدیریتی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی انتقاد کرد و گفت: منابع طبیعی در این گیر و دار بحران بلاتکلیف است و تذکرات لازم به وزیر جهاد کشاورزی داده خواهد شد.

بیگی تاکید کرد: نماینده عالی دولت باید اقتدار داشته باشد و از مدیران در مواقع بحرانی حساب بکشد. همه دستگاه های دولتی باید در این شرایط برای اطفاء حریق جنگل های ارسباران بسیج می شدند.

وی اظهار داشت: ضعف ها در مدیریت بحران، مردم را بیشتر از آتش سوزی جنگل های ارسباران اذیت می کند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر از تاخیر طولانی در اعزام هلیکوپترهای آبپاش به منطقه انتقاد کرد و گفت: این چه حرفی است که هلیکوپترها به خاطر بدهی منابع طبیعی به منطقه اعزام نشده اند؟

بیگی ادامه داد: بحران ها در پیش است و باید طرح ها و آمادگی های لازم از قبل وجود داشته باشد.

وی در بخش پایانی سخنان خود از فروش تجهیزات امدادی استان متشکل از خودروی کوهستانی هامر دو موتوره، سه فروند بالگرد و ون های مخصوص مدیریت بحران انتقاد کرد و گفت: فروش تجهیزات امدادی استان با جوسازی های سیاسی که هامر دو موتوره، هلیکوپترها و ون های بزرگ مخصوص مدیریت بحران جزو آن ها بود، امکانات استان را در مقابله با بحران ها و بلایای طبیعی ضعیف کرد.

بیگی ادامه داد: دوستان به این تجهیزات نگاه تشریفاتی داشتند و در حالی که اگر امروز این تجهیزات بود، مدیریت بحران آتش سوزی جنگل های ارسباران بسیار سریع تر انجام می گرفت، ما با این تجهیزات زلزله وان و و زلزله ورزقان را به خوبی مدیریت کردیم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است