پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   108045  | تاریخ خبر : 1398/06/16  | ساعت : 12:34

مدیرعامل ایران خودرو و رئیس کل گمرک مطرح کرد:

تسهیل و تسریع فرآیندهای گمرکی ایران خودرو


نصر: به منظور حل مشکلات و مسایل فیمابین ایران خودرو و گمرک جمهوری اسلامی ایران و تسهیل در امور اجرایی و رفع موانع موجود در فرآیندهای گمرک، نشستی با حضور مقیمی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو و میراشرفی رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر،‌ در این نشست، تصمیماتی مبنی بر بهبود فرآیندهای گمرکی و رفع موانع موجود در مسیر ترخیص کالاهای ایران خودرو از گمرک اتخاذ شد.
برمبنای این گزارش، استفاده از تسهیلات خوردوهای فرسوده مربوط به سنوات قبل و پرداخت مطالبات ایران خودرو بابت اسقاط خودروهای فرسوده در طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری در قالب استفاده از تخفیفات ترجیحی در پرداخت حقوق ورودی کالاهای وارداتی گروه صنعتی ایران خودرو از جمله این توافقات است.
همچنین طبق توافقات حاصل شده، مقرر شد، تسریع در ترخیص برخی کالاها و قطعات مانده در گمرک از جمله بخشی از قالب های محصول جدید ایران خودرو در دستور کار گمرک قرار گیرد.
بنابر مذاکرات صورت گرفته، گمرک جمهوری اسلامی ایران موافقت خود را با افزودن سرویس کاری در روزهای تعطیل و یا پایان ساعت کاری عادی، برای تسریع در فرآیند امور گمرکی و ترخیص کالاهای ایران خودرو اعلام کرده است.
همچنین گمرک جمهوری اسلامی ایران همکاری لازم برای ترخیص کالا به صورت نسیه تا 90 درصد از ارزش محموله های ایران خودرو و همچنین ترخیص درصدی با حداقل اسناد گمرکی را خواهد داشت. ایجاد و تحقق فعالان مجاز اقتصادی برای تسریع در حل مسایل گمرکی و ترخیص ایمن نیز از دیگر تفاهمات صورت گرفته ایران خودرو با گمرک است.
گفتنی است،‌ تصمیمات اتخاذ شده در حوزه ترخیص کالا و قطعات شامل زنجیره تامین ایران خودرو و قطعه سازان نیز می شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است