پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   108088  | تاریخ خبر : 1398/06/17  | ساعت : 08:59

رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی در گفتگو با نصر:

در برخورد با تخلفات کارشناسان هیچ تعارفی نداریم/ کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان، بدنه تخصصی شمالغرب کشور


نصر: رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی گفت: در ساختار کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان در برخورد با تخلفات کارشناسان هیچ گونه خط قرمزی نداریم.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، علی اکبر بالاگر با حضور در تحریریه آژانس خبری نصر با تقدیر و تشکر از فعالیت های چشمگیر این رسانه در سطح استان، گفت: اگر یک رسانه هدفی را که به عنوان رسالت خود مشخص کرده است را دنبال نکند ، نقش اثر گذار در انتشار اخبار روز خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه در کل دنیا رسانه هایی هستند که با وجود فعالیت های بسیار اثرگذاری کافی را ندارند، اذعان داشت:در آذربایجان شرقی ما نیز شاهد این گونه رسانه ها هستیم اما نصر نیوز از زمان تاسیس خود اثر گذار بوده و با شتاب به این رسالت خود عمل می کند.

وی افزود: رسانه زمانی نقش خود را به خوبی ایفا می کند که مخاطب بالایی داشته باشد، در این خصوص نیز عملکرد نصر را عالی می بینم و از آنجایی که مخاطب زیادی دارد، مسئولان برای رفع مشکلی که توسط این رسانه استانی مطرح می گردد، سریع تر وارد عمل می شوند.

وی اضافه کرد: به نظر من آژانس خبری تحلیلی نصر ، توانایی فعالیت در سطح ملی و حتی برون مرزی را دارد.

رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی در گفتگو با نصر با بیان اینکه در حال حاضر کانون کارشناسان دادگستری استان  یک هزار و 500 نفر عضو دارد، گفت: این کارشناسان رسمی دادگستری که اکثرا از اعضای هیئت علمی دانشگاه ها، معاون وزیر، استاندار، مدیران استان و شهردارهستند، در 67 رشته و تخصص های مختلف عضو این کانون هستند.

وی افزود: کانون کارشناسان دادگستری استان از نظر تعداد، تخصص و تنوع، بدنه تخصصی شمال غرب کشور محسوب می شود، در سال 98 از طریق سازمان سنجش اقدام به جذب کارشناس خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه پایه مدرک اکثر اعضای کانون کارشناسان دادگستری استان، لیسانس می باشد، اذعان داشت: 42 درصد از این اعضا نیز دارای مدرک فوق لیسانس و دکترا و ما بقی کارشناس می باشند.

بالاگر ادامه داد: جایگاه رئیس کانون کارشناسان دادگستری همانند شمشیردولبه ای است که یک طرف آن به عنوان صیانت از حقوق همکاران و لبه دیگر برخورد جدی با تخلفات می باشد، درست است که در هر مکانی ممکن است خطایی باشد اما ما در ساختار کانون برای برخورد با تخلفات هیچ گونه خط قرمزی نداریم.

وی با اشاره به اینکه در صورت وقوع هرگونه تخلف توسط هر یک از اعضای کانون یا مراجع مربوطه، پروانه های صادر شده ابطال می شود،تاکید کرد: در برخورد با تخلفات هیچ گونه تعارفی نداریم.

وی با تاکید بر اینکه از زمان آغاز فعالیتم به عنوان رئیس کانون، رضایت مندی ارباب رجوع، رفتار پرسنل با مراجع کننده و شفاف سازی امور اداری در اولویت های مدیریتی خود قرار دادم، اظهار داشت: در کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان تلاش داشتیم نگاه کارمند گونه نداشته باشیم و از نگاه انحصاری فاصله بگیریم.

رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی اضافه کرد: برای کنترل لحظه ای و رصد امور کارسناسی اقدام به اجرای سیستم الکترونیکی کرده ایم و این امر منجبر به افزایش شفاف سازی امور و برقراری عدالت در ارجا کار به کارشناسان شده است.

وی در انتها خاطرنشان کرد: تعرفه حق الزحمه کارشناسان رسمی دادگستری با پیشنهاد شورای عالی کارشناسان کشور داده می شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است
bahis siteleri bets10 betebet etil alkol