پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   108387  | تاریخ خبر : 1398/06/21  | ساعت : 19:15

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خبر داد:

بهره‌مندی هزار نفر از بیمه بیکاری در یک سال اخیر در استان اردبیل


نصر: مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: یک هزار و 312 نفر در یک سال اخیر از مزایای بیمه بیکاری در استان اردبیل بهره‌مند شدند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، قاسم رحیمی در نشستی با حضور مدیر کل تامین اجتماعی استان اردبیل اظهار کرد: 12 هیئت تشخیص، چهار هیئت حل اختلاف، 140 تشکل کارگری و 41 تشکل کارفرمایی با بیش از 50 هزار نفر در استان اردبیل فعالیت می‌کنند و تعداد واحدهای کارگاهی فعال تحت پوشش تامین اجتماعی استان نیز بیش از 23 هزار و 791 کارگاه است.
وی از کاهش مدت زمان رسیدگی به دادخواست‌های کارگری خبر داد و خاطرنشان کرد: مدت زمان رسیدگی به پرونده در هیئت‌های تشخیص به کمتر از 12 روز و هیئت‌های حل اختلاف نیز به 18 روز کاهش یافته و با استقرار سامانه پیامکی کارگران از آخرین وضعیت دادخواست‌های خود مطلع می‌شوند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: کارگرانی که در مشاغل سخت و زیان‌آور فعالیت می‌کنند به تشخیص کمیته سخت و زیان‌آور می‌توانند از بازنشستگی پیش از موعد برخوردار شوند که در این راستا در یک سال گذشته 2 هزار و 58 پرونده در این کمیته مورد بررسی قرار گرفته و 979 نفر نیز از مزایای مشاغل سخت و زیان‌آور برخوردار شدند.
رحیمی به افزایش هفت درصدی رسیدگی به دادخواست‌های کارگری و کارفرمایی در مراجع حل اختلاف استان اشاره کرد و افزود: یک هزار و 312 نفر در این مدت از مقرری بیمه بیکاری برخوردار شدند.
وی به دو مقوله صلاحیت ایمنی پیمانکاران و توجه به آموزش کارگران اشاره و تصریح کرد: در این راستا بیش از 13 هزار مورد بازرسی ادواری و موردی از واحدهای تولیدی استان انجام شده و تعداد حوادث ناشی از کار در یک سال گذشته 47 درصد کاهش داشته است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با یادآوری فعالیت‌های حوزه کارآفرینی و اشتغال اضافه کرد: در حال حاضر 12 مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی، 18 مرکز کاریابی غیردولتی و هفت کارگاه دارای اتباع خارجی در استان اردبیل فعال هستند و 46 استارت‌آپ نیز ساماندهی شده است.
رحیمی با بیان اینکه در یک سال گذشته بیش از چهار هزار فقره مجوز مشاغل خانگی صادر شده است، اظهار کرد: در حمایت از طرح‌های مشاغل خانگی تعداد یک هزار و 183 طرح به مبلغ 131 میلیارد ريال تسهیلات کم بهره دریافت کرده‌اند و در روستاها نیز برای 805 طرح 83 میلیارد ريال تسهیلات پرداخت شده است. 
وی در مورد حمایت از واحدهای تولیدی و تسهیل‌گری موضوع اشتغال از محل تسهیلات اشتغال فراگیر و روستایی خاطرنشان کرد: برای دو هزار و 863 طرح با اشتغالزایی 2 هزار و 228 نفر 319 میلیارد ريال پرداخت کردیم.

رحیمی افزود: طرح کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی نیز به مدت سه ماه برای فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها اجرا می‌شود که در طول این مدت دولت 500 تا 700 هزار تومان کمک هزینه به کارورز پرداخت می‌کند که در یک سال اخیر بیش از 730 نفر از این طرح استفاده کردند. 
وی با اشاره به ساماندهی اتباع خارجی به تعداد 27 فقره، صدور پروانه کار، تمدید و تجدید پروانه بیان کرد: 12 نفر اتباع خارجی غیرمجاز در یک سال اخیر در استان شناسایی شده و 12 نفر نیروی کار ایرانی جایگزین آنها شده است.

دبیر شورای اشتغال استان اردبیل از راه‌اندازی سامانه پنجره واحد اشتغال استان، راه‌اندازی سامانه الکترونیکی صدور مجوز مشاغل خانگی، نگارش اکوسیستم کارآفرینی و فضای کسب و کار استان خبر داد و گفت: در حوزه اجتماعی نیز واگذاری مجموعه‌های ورزشی به بخش خصوصی، برگزاری 40 دوره پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، کسب 34 مدال در رشته‌های مختلف ورزشی کارگران و 41 عنوان قهرمانی در سطح ملی و همچنین میزبانی چندین رویداد ورزشی در سطح ملی انجام شده است.
رحیمی در پایان به کسب رتبه اول این اداره کل در جشنواره شهید رجایی و در بین 51 دستگاه اجرایی اشاره و خاطرنشان کرد: احداث سه زمین چمن مصنوعی در شهرستان‌های استان، راه‌اندازی پنل خورشیدی در اداره کل با هدف صرفه‌جوئی در مصرف انرژی، نوسازی خودروهای اداره کل از محل اعتبارات ملی، تجهیز و بازسازی ساختمان‌های اداری و طراحی میز خدمت الکترونیکی انجام شده است.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است