پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   108661  | تاریخ خبر : 1398/06/25  | ساعت : 17:08

معاون حمل و نقل شهرداری تبریز؛

مدارس در محدوده طرح ترافیک از حمل و نقل عمومی استفاده کنند/ وجود ۲۰۶ مدرسه در معابر ولیعصر تبریز


نصر: معاون حمل و نقل شهرداری تبریز گفت: حریم مدارس ایمن‌سازی شده است، چراکه یک موضوع بسیار مهم است و حتی در جلسه اخیر با مدیرکل آموزش و پرورش قرار بر زیباسازی بیرونی مدارس، آسفالت و لکه‌گیری نیز انجام خواهد گرفت.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، محمد یوسفی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای ترافیک آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه سرویس مدارس اهمیت زیادی داشته و هر سال دغدغه‌ای نسبت به آن داریم، گفت: البته امسال متفاوت است زیرا سایتی با تعامل آموزش و پرورش و وزارت کشور انجام گرفت که از زمان ابلاغ آن به اجرا در آمده است.

معاون حمل و نقل شهرداری تبریز خاطرنشان کرد: ۸۳۴ راننده و ۵۰ شرکت در سامانه ثبت‌نام کرده است به طوریکه دو حالت ثبت‌نام به صورت شخصی و شرکتی متفاوت می‌باشد زیرا تعیین صلاحیت هر دو حالت یکسان است. 

وی اضافه کرد: ۲۵ شرکت تائید شده و یک مورد رد شده است و مابقی نیز تا پایان شهریور مورد بررسی قرار خواهد گرفت. 

یوسفی با اشاره بر اینکه از ۱۵ مهرماه براساس وظیفه طرح زوج و فرد به صورت جدی اجرا خواهد شد، یادآور شد: مدارسی که در محدوده ترافیکی زوج و فرد هستند باید از حمل و نقل عمومی استفاده کنند. 

وی با تاکید بر ناوگان حمل و نقل عمومی و اهمیت آن، اذعان داشت: تولید داخلی در این زمینه نداریم و ناوگان به سمت فرسودگی می‌روند و به خاطر اینکه مدارس را تحت‌الشعاع قرار ندهد مجبور به بازسازی کرده‌ایم. 

معاون حمل و نقل شهرداری تبریز ابراز کرد: سال گذشته با ۷۵۰ اتوبوس روز اول مهر را آغاز کردیم که یک رکورد محسوب می‌شود. 

وی تصریح کرد: مسیر بی.آر.تی و مترو در اول مهر برای دانش‌آموزان رایگان خواهد بود، امید است همه سیستم‌ها کمک کنند تا اول مهر را بدون مشکل شروع کنیم. 

یوسفی با بیان اینکه سامانه “سپند” هم اجرایی شده و هم دیر اجرایی شده است، گفت: سال گذشته در این روزها، برچسب سال ۹۷ رونمایی و توزیع شد ولی امسال یک تفاوتی که داریم این است که ابتدا باید از سامانه تمام شده و مدارس اعلام آمادگی کنند و ما سرویس‌ها را به عنوان سرویس مدارس بشناسیم و در نهایت برچسب‌ها توزیع شود. 

وی افزود: امید است با انجام پروسه کاری تا اول مهرماه این برچسب‌ها نصب شود. 

یوسفی با تاکید بر تعامل و هماهنگی تاکسیرانی و شهرداری اذعان داشت: در خصوص مجوزها قطعا یک هماهنگی انجام خواهد گرفت تا شرکت‌ها با مشکل روبه رو نشوند. 

معاون حمل و نقل شهرداری تبریز، به راه‌اندازی گشت‌های تلفیقی از سه سال پیش را مورد اشاره قرار داد و ادامه داد: این اقدام با کمک دادستانی استان انجام گرفت.

وی متذکر شد: از والدین درخواست می‌کنیم تا خارج از مدل پیش‌بینی شده سرویس مدارس به پذیرش سرویس غیرمجاز اقدام نکنند و اگر در فامیل و آشناهای خود والدین، مدیر و یا ناظم‌ها افرادی هستند که کار سرویس مدارس می‌کنند، باید به ذیل مدل تعیین شده سرویس مدارس برود. 

یوسفی در ادامه به جانمایی مدارس غیرانتفاعی و وجود مغایرت نسبت به آن اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون در ولیعصر ۲۰۶ مدارس در معابر اصلی داریم که گاها مشاهده می‌شود که اولیا جلوی مدرسه می‌روند و ترافیک سنگینی را ایجاد می‌کنند، از این‌رو حداقل پلیس در این جانمایی‌ها اعلام نظر کند. 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است