پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   108941  | تاریخ خبر : 1398/06/30  | ساعت : 16:15

خبر/

حضور سرکنسول ایران در جمهوری خود مختار نخجوان در اتاق تبریز


نصر: سیداحمد حسینی سرکنسول ایران در جمهوری خود مختار نخجوان با رئیس اتاق تبریز دکتر یونس ژائله  در محل اتاق تبریز دیدار کرد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، یونس ژائله رئیس اتاق تبریز با اشاره به اهمیت همکاری های دو جانبه با کشورهای دوست و همسایه از سرکنسول ایران در جمهوری خود مختار نخجوان خواست به منظور گسترش روابط اقتصادی و تجاری استان با این جمهوری بستر های لازم برای دیدارهای دو جانبه و ایجاد مرکز تجاری با هدف عرضه محصولات تولیدی استان در آن جمهوری را با هدف گسترش روابط اقتصادی دو کشور  مهیا سازند.

سید احمد حسینی سرکنسول ایران در جمهوری خود مختار نخجوان با تاکید بر دیدگاه مثبت دولت و شهروندان این جمهوری خود مختار در راستای گسترش روابط دو جانبه از رئیس اتاق تبریز خواست تا امکان  حضور مستمر هیات های تجاری و اقتصادی دو کشور، در تبریز و نخجوان را با هدف گسترش همکاری های دو جانبه را بیش از پیش مهیا نمایند.
رضا کامی دبیر هیات رئیسه اتاق تبریز با اشاره به اهمیت گسترش روابط اقتصادی و تجاری استان و جمهوری خود مختار نخجوان، اظهار امیدواری نمود: با حمایت همه جانبه دستگاه دپیلماسی کشور امکان گسترش روابط اقتصادی و تجاری استان آذربایجان شرقی و جمهوری خود مختار نخجوان بیش از پیش مهیا گردد. وی احیاء مسیر های ترانزیتی بین دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان را از دیگر موارد قابل تامل مسئولان ارشد دو کشور و فعالان اقتصادی خواند و خاطر نشان کرد: استفاده از مسیرهای ترانزیتی این جمهوری می تواند در توسعه اقتصادی استان و کشور نقش موثری داشته باشد.

لازم به ذکر است سید احمد حسینی پیش از شروع ماموریت خود در جمهوری خود مختار نخجوان در کشورهای قرقیزستان و روسیه ماموریت های دیپلماتیک داشته  و معاونت نمایندگی ج.ا. ایران در لاهه بوده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است