پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   110146  | تاریخ خبر : 1398/07/16  | ساعت : 20:25

اختصاصی نصر/

جوانانی با افق مهربانی در تبریز


نصر:  شب های تبریز.شاید یکی از زیباترین شبهای ایران برای لحظاتی دلنشین در سطح شهر باشد و این را مهمانانی که برای اولین بار به تبریز می آیند قطعا خوب می دانند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، اما در این شب های زیبا , جوانان و نوجوانانی هستند که به جای گشت وگذار در این شهر,شبانه وبدون چشم داشتی در حال یاری رسانی به همشهریان عزیزمان هستند که شب را به سختی صبح می کنند.
این جوانان و نوجوانان دهه هفتادی و هشتادی که سرمایه های واقعی این دیار هستند راه ستارخان ها و باقرخان ها و باکری ها را ادامه می دهند. به همین بهانه به دیدار یکی از جوانان موسسه افق مهربانی رفتیم که خود موسس و بانی این مجموعه است.
خانه ای ساده در نقطه ای از این شهر بزرگ. پسری ۲۰ ساله که از ما می خواهدتا هیچ مشخصاتی از او نام برده نشود.قبول می کنیم و گپ مان را شروع می کنیم.

از کی فکر این کار به سرتان زد و فعالیت مجموعه شروع شد؟

حدودا ۷ سال پیش فکر این کار به سرم زد واز همان موقع در حد توان یکسری کارهایی را باهمکاری دوستان انجام میدادیم اما از اسفند ماه سال۹۶ به صورت رسمی و در قالب موسسه مجوز ها اخذ و تاسیس گردید.

 

چند نفری فعالیتتان شروع کردیدو هم اکنون چند نفر در این کار سهیم اند؟

هیات موسس  ۷ نفر بود که الان این مجموعه شامل۷۶نفر عضو مستقیم است و حدود ۳۰۰نفر هم در کل مشارکت دارند.

 

مکان شمابرای جمع اوری کمک ها و انباروسایل همین منزل شخصیتان است؟

بله , تا این لحظه هیچ مکان مستقلی نداریم وتمامی فعالیت هایمان اعم از  جمع اوری وتقسیم بندی وسایل و جلستمان و.... در این محل صورت می گیرد.

آیا ارگان ها یا موسساتی وجود دارد که از کارهای شما حمایت کند؟

خیر، تابه حال هیچ ارگان یا موسسه ای باما همکاری نداشته و فقط فقط ازطریق مردم کمک ها جمع آوری می شود. ولی در عین حال از کمیته امداد در زمینه دریافت آمار مدد جویان کمک هایی به ما شده است.

 

چند خانواده تا همین لحظه تحت پوشش این موسسه هستند؟

هم اکنون به صورت مستمر۴۰ خانواده در حال یاری رسانی هستند که این کمک ها شامل بسته های غذایی,لوازم التحریر و مایحتاج زندگی ودر کل حمایت های غیر نقدی میباشد ولی در ایام و مناسبات خاص مثل عید غدیر خم که باعنوان ضیافت علوی صورت گرفت ,به تعداد هزار عدد غذای گرم بین این خانواده ها توزیع شد. در کل ۳۵۰ خانواده و ۷۰۰ دانش اموز مورد حمایت موسسه هستند که در طول سال چندین بار کمک رسانی میشود.

 

آیا مناطق تحت پوشش در یک نقطه از تبریز متمرکز است؟

خیر,این مناطق شامل نقاطی است که توسط تیم جستجوی ما شناسایی و حمایت می شوند ودر واقع از روی معیار شناسایی می شوند نه از روی منطقه

انگیزه مجموعه برای این چنین فعالیت هایی چیست؟

همه مجموعه ماکه درقالب یک موسسه فعالیت دارند,متولدین سال۷۵ به بعد هستند و بزرگترین فرد این مجموعه ۲۳ ساله است که در کنار دهه هشتادی ها ,فعالیت میکنندو بزرگترین انگیزه این چوانان,مقابله بافقر به خصوص فقر فرهنگی است.

 

به عنوان سئوال پایانی هدف این مجموعه چیست؟

در هدف اول حفظ عزت نفس این خانواده ها در کنار یاری رسانی است که به همین منظور تا حد امکان اشتغال زایی هم صورت گرفته ودر تلاشیم در آینده نزدیک در حد توان خانواده ها برایشان منبع درآمدی فراهم کنیم که این هدف نیازمند همکاری با موقعیت های مناسب است. در هدف دوم بحث تربیتی و آموزشی است.چراکه فقر به قدری فشار می آورد که بحث های تربیتی و آموزشی به فراموشی سپردهدمی شود.
هم اکنون دانش آموزانی در مدارس و مراکز آموزشی سطح شهر در حال تحصیل هستند که حتی خود دانش آموزان نمیدانند تحت حمایت این موسسه درس می خوانند پس هیچ تمایزی بین این دانش آموزان با سایر دوستانشان ایجاد نمیشود.در پایان هم تا جایی که در توانمان باشد پیش خوایم رفت و به لطف خدای متعال  فعالیت هایمان را درسطح استانی ودر همه زمینه ها  گسترش خواهیم داد.

 

گفت و گو از حمیدرضا سامبرانی

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (2)

nice
21:00:08 1398/07/16
ali
  
خیلی گزارش جالبی بود...چه خوب که هنوزم هستن جوونایی که علی وار حواسشون به همشهری ها و هم وطناشون هست...
21:42:25 1398/07/16
ساینامحمدزاده
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است