پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   110326  | تاریخ خبر : 1398/07/18  | ساعت : 16:53

رئیس ستاد دیه کشور در تبریز مطرح کرد؛

رتبه چهارمی آذربایجان‌شرقی در آزادی زندانیان مالی/ پیش‌بینی معافیت مالیاتی، برای افزاد خَیّر


نصر: جولایی گفت: معافیت مالیاتی کمکهای خیران نیز از طرح های خوبی است که با فرهنگ سازی آن می توان نتایج مثبتی در افزایش مشارکت خیران حاصل کرد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، مدیر عامل ستاد دیه کشور با اعلام این خبر در دیدار با خیران تبریز گفت: این بیش از 13هزار زندانی جرایم غیرعمد کشور منتظر خیران زندانیان با مبلغ بدهی دو هزار میلیارد تومان هستند که بیشتر آنها را محکومان مالی چک شامل می شوند.

وی گفت: در سالهای اخیر به همت خیران و عنایت ویژه مقام معظم رهبری 130 هزار زندانی جرایم غیر عمد آزاد شده اند و امیدواریم با تصویب و اجرایی شدن قوانین کاهنده جرایم غیر عمد تعداد این نوع زندانیان کاهش یابد.

جولایی افزود : اخیرا قانون بیمه اجباری شخص ثالث و اصلاح قانون چک تصویب شده است و با اصلاح و تصویب قانون مهریه و نفقه با راهکارهای قانونی، شرعی و رعایت منافع طرفین، زندانیان مهریه و نفقه کاهش خواهند یافت.

رئیس ستاد دیه کشور خاطرنشان کرد: هم اکنون حوادث کارگاهی در کشور معضل بزرگی است و کارفرمایان زیادی را روانه زندان می کند که این مشکل امیدواریم در مجلس پیگیری و قانون نظام ساختمانی و حوادث مربوط به آن نیز اصلاح شود.

وی بیان داشت : این روزها طرح کشوری جدیدی برای آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد با عنوان بخشایش حسینی و نوید آزادی در حال اجراست و در این طرح زائران اربعین می توانند بخشی از هزینه خود را با پرداخت کمک به سامانه *780 *7777# (ستاره 780 ستاره 7777 مربع ) برای آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد اختصاص دهند.

جولایی یادآور شد: معافیت مالیاتی کمکهای خیران نیز از طرح های خوبی است که با فرهنگ سازی آن می توان نتایج مثبتی در افزایش مشارکت خیران حاصل کرد. آذربایجان شرقی نیز عملکرد مناسب و طرح های خوبی در زمینه آزادسازی زندانیان دارد و در این زمینه رتبه چهارم کشوری را کسب کرده است.

مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی نیز گفت: هم اکنون در استان 468 زندانی جرایم غیر عمد داریم که مبلغ بدهی آنها 150 میلیارد تومان است.

تقی پور افزود: مشارکت مردم در استان در زمینه اهدای کل یا بخشی از هزینه مراسم ختم عزیزانشان به ستاد دیه برای آزادی زندان جرایم غیر عمد افزایش یافته است و در یک سال و نیم اخیر با مشارکت 208 خانوار 113 نفر زندانی آزاد شده اند.

وی گفت : مشارکت هیئت های حسینی استان نیز افزایش پیدا کرده و آزادی 72 زندانی را تا پایان سال متعهد شده اند که تا کنون 22 نفر با کمک آنان آزاد شده اند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است