پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   110605  | تاریخ خبر : 1398/07/23  | ساعت : 08:11

نیکوخصلت در گفتگو با نصر تاکید کرد:

والیبال، هیچ پیشرفتی در ورزش استان ایجاد نکرد


نصر: تیم والیبال شهرداری تبریز به جز هزینه های بیهوده هیچ گونه پیشرفتی برای ورزش آذربایجان شرقی ایجاد نکرد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، عضو هیات رئیسه شورای شهر تبریز در خصوص واگذاری امتیاز تیم والیبال شهرداری تبریز به شرکت خصوصی در ارومیه گفت: تیم والیبال شهرداری تبریز با هزینه سالانه چهار یا پنج میلیارد تومانی، به جز هدررفت بیهوده هیچ سودی برای ورزش این شهر نداشت زیرا هیچ‌گونه بازیکن بومی به تیم ملی کشورمان تحویل نمی داد.

سعید نیکوخصلت افزود: به علت اینکه هیچ آکادمی و تیم پایه ای در تیم والیبال شهرداری تبریز  فعال نبود یک ضعف بزرگ برای این باشگاه محسوب می شد، اما اکنون که بحث واگذاری به بخش خصوصی مطرح شده، برخی ها به این امر انتقاد می کنند.

وی اضافه کرد: در مقابل این واگذاری، مخالفان معتقدند که با وجود این همه هزینه در سالهای اخیر، واگذاری امتیاز این تیم به بخش خصوصی بی‌معنی است در حالی که این چنین نیست!

نیکوخصلت ادامه داد: در ماه های اخیر برای واگذاری امتیاز تیم والیبال شهرداری تبریز، دو بار مزایده عمومی صورت گرفت که متاسفانه درخواستی برای خرید امتیاز این تیم در استان اعلام آمادگی نکرد، در حالی که آذربایجان شرقی دارای بخش خصوصی قدرتمندی می باشد.

دبیر شورای شهر تبریز خاطرنشان کرد: علی رغم اینکه اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی و هیئت والیبال استان پیگیری این واگذاری بودند اما تاکنون هیچ یک از اشخاص حقیقی و حقوقی برای خرید امتیاز این تیم اقدام نکرده اند.

نیکوخصلت ماندن تیم والیبال شهرداری در استان را نوعی تخلف دانست و اظهار کرد: زیرا از لحاظ قانونی، شهرداری اجازه تیمداری ورزش های قهرمانی را نداشته و تنها باید در حوزه ورزش همگانی فعالیت نماید.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بسیاری از قوانین کپی رایت، حضور اسپانسرها در تیم های ورزشی به درستی رعایت نشده و صدا و سیما نیز نمی تواند بستر خوبی را برای فعالیت این رشته های ورزشی فراهم نماید حمایت بخش خصوصی از ورزش نیز هیچگونه توجیه مالی نخواهد داشت.

نیکوخصلت با بدون ذکر یکی از باشگاه‌های فعال در اصفهان گفت: این باشگاه در ۲۰ رشته ورزشی فعالیت می‌کند و در تمامی رشته‌ها نیز موفقیت‌های خوبی را کسب کرده که این امر، نشان دهنده نتیجه حمایت بخش خصوصی از ورزش است.

وی افزود: در دیگر استان ها به شهرداری تبریز ریشخند می زنند که چرا در همه رشته های ورزشی، تیم داری می کرد در حالی که وظیفه شهرداری حمایت از ورزش همگانی بوده و در سال های گذشته در حمایت از ورزش همگانی و سوق دادن مردم به ورزش، عملکرد نامناسبی داشته است.

نیکوخصلت در پایان تاکید کرد: ما ورزشکاران بهتر از بقیه می توانیم نیاز ورزش کشور را لمس کنیم لذا با توجه به اینکه قانون اجازه فعالیت و تیمداری حرفه ای به شهرداری ها را نمی‌دهد و یک تخلف محسوب می شود باید در مقابل تصمیم نادرست ایستادگی کرد اگر چه این تصمیم، شاید بهای سنگینی برای ما داشته باشد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (1)

کاملا موافقم،بیش از نود درصد غیر بومی هستند که پول شهرمان از تبریز خارج می‌کنند بدون اینکه کمترین منفعتی داشته باشند ما این بودجه را می توانیم در ورزشهای همگانی و پایه سرمایه گذاری کنیم که همه مردم از آن استفاده کنند که بدنبال آن نشاط اجتماعی را بدنبال خواهد.داشت و موارد دیگر که در این مقوله نمی گنجند....
10:38:29 1398/07/23
ارسین
  
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است