پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   110829  | تاریخ خبر : 1398/07/25  | ساعت : 12:12

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی خبر داد:

نام‌نویسی 730 طرح فناورانه برای حضور در رینوتکس هفتم


نصر: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی و رئیس ستاد اجرایی هفتمین نمایشگاه فناوری و نوآوری ربع رشیدی (رینوتکس) از نام‌نویسی 730 طرح فناورانه برای حضور در این نمایشگاه خبر داد و گفت: مهلت ثبت‌نام طرح‌ها تا پایان مهر ماه است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، علی جهانگیری با بیان اینکه نام‌نویسی از طرح‌های فناورانه برای حضور در رینوتکس هفتم از اول شهریور امسال آغاز شده است، افزود: ثبت‌نام از طریق پایگاه اینترنتی نمایشگاه به نشانی www.rinotex.ir انجام می‌شود.

وی افزود: این نمایشگاه در چهار بخش اصلی ایده‌های فناورانه، تجاری‌سازی فناوری، فروش محصولات دانش‌بنیان و نیازمندی‌های فناورانه و یک بخش فرعی با عنوان شرکت‌ها، سازمان‌ها و نهادهای حمایتی از 13 تا 17 آبان در تبریز برگزار می‌شود.

جهانگیری خاطرنشان کرد: تاکنون 730 طرح فناورانه در 18 زون تخصصی این نمایشگاه نام‌نویسی کرده‌اند که بیشترین طرح‌ها مربوط به توسعه و تجاری‌سازی فناوری با 417 طرح است.

وی افزود: زون فعالیت‌های پژوهشی و فناورانه دانش‌آموزی با 134 طرح، زون الکترونیک با 122 طرح و زون آب با 101 طرح بیشترین سهم را از طرح‌های ثبت‌نام‌ شده دارند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی همچنین از کلیه فناوران و مبتکران دعوت کرد تا برای معرفی توانمندی‌های فناورانه خود و نقش‌آفرینی در ایجاد انگیزه برای علاقه‌مندان این حوزه، آشنایی با فضای کسب‌وکار دانش‌بنیان، اطلاع از آخرین فناوری‌ها، ارتباط و تعامل با فناوران سایر حوزه‌های تخصصی و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و دولتی و بهره‌مندی از امکان ارزیابی طرح‌های فناورانه خود توسط متخصصان امر در این نمایشگاه نام‌نویسی کنند.

جهانگیری با اشاره به اینکه امکان ثبت‌نام شرکت‌ها، نهادها، سازمان‌ها و مراکز حمایتی نیز در این نمایشگاه فراهم شده است، افزود: موسسات حامی فعالیت‌های دانش‌بنیان، شتاب‌دهنده‌ها، صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر و مراکز علمی و فناوری جهت معرفی خدمات خود در این نمایشگاه ثبت‌نام کنند.

وی در خصوص بخش ویژه نیازهای فناورانه و ساخت داخل در این نمایشگاه نیز گفت: امسال فضای لازم جهت ارائه نیازمندی‌های فناورانه از سوی سرمایه‌گذاران، کارآفرینان، صاحبان صنایع، شرکت‌ها و مؤسسات خدماتی و عمومی، شرکت‌های تولیدی، صنعتی و سازمان‌های متولی بخش‌های اجرایی نیز فراهم شده است تا بتوانند به معرفی نیازهای فناورانه خود و خرید فناوری از فناوران و نوآوران، مخترعان و مبتکران و نیز مراکز تولید دانش و فناوری‌های کاربردی اقدام کنند.

جهانگیری خاطرنشان کرد: با توجه به رویکرد جدید رینوتکس هفتم  در راستای رونق تولید و حمایت از ساخت داخل، تلاش خواهد شد نیازمندی‌های بخش‌های تولیدی و خدماتی کشور با هدف "رونق تولید داخلی در معرض دید علاقه‌مندان و حامیان ایده و فناوری قرار گیرد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است