پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   110844  | تاریخ خبر : 1398/07/25  | ساعت : 15:08

یادداشت نصر به مناسبت روز جهانی غذا/

اگر اسراف نشود، همه مردم دنیا سیر می شوند!


نصر: از سال 1945، 16 اکتبر مصادف با 24 مهر از طرف سازمان کشاورزی و خواربار سازمان ملل متحد ( فائو) به عنوان روز جهانی «غذا» معرفی شد تا دسترسی نابرابر غذا در سراسر دنیا بیش از پیش مورد توجه دولت ها، سازمان های خصوصی و همه مردم باشد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

تضادی شوکه کننده این است که  795میلیون نفر در دنیا از گرسنگی رنج می برند! جنگ و نبود حمایت از توسعه کشاورزی مهم ترین عوامل گرسنگی در دنیا به حساب می آیند که حیات افراد را به خطر می اندازند.

در حقیقت آمار تکان دهنده سازمان بهداشت جهانی از رنج گرسنگی و سوء تغذیه افراد به خصوص کودکان در جوامع فقیر و درگیر جنگ، لزوم اقدام اساسی در این باره را می طلبد. نظر به اهمیت این موضوع، هر سال شعاری هم از طرف فائو انتخاب می شود تا اقدامات بر مبنای آن برنامه ریزی شود. در سال جاری میلادی هم شعار "تغذیه سالم برای جهانی بدون گرسنگی" انتخاب شده است.

همزمان با این معضل، جمعیت روز به روز در حال افزایش است و پیش بینی می شود که تا سال 2050 میلادی، به 9.6 میلیارد نفر برسد. تمام این جمعیت نیازمند غذای کافی و سالم هستند، بنابراین سیستم های غذا و کشاورزی باید بیشترین انطباق را با این تغییرات داشته باشند. مهمترین ویژگی های سیستم های غذایی برای پاسخگویی به رشد جمعیت، با درنظر گرفتن تغییرات آب و هوا، انعطاف پذیری، پایداری و زایایی آن است. این تنها راهی است که می توان در جهت حفظ اکوسیستم، جمعیت در حال رشد و کاهش گازهای گلخانه ای و انتشار کربن در پیش گرفت.

منظور از پایداری سیستم غذا و کشاورزی، تولید محصول بیشتر با منابع و فضایی با مساحت کمتر است. برداشت، ذخیره، بسته بندی، حمل و نقل، زیرساخت ها، مکانیسم های بازار و قوانین باید به گونه ای باشند که کمترین اتلاف مواد غذایی صورت گیرد و محصولات با بیشترین کیفیت و در سریعترین زمان ممکن در اختیار افراد جامعه قرار گیرند.

بی تردید از بین رفتن خوراکی ها در همه جوامع دیده می شود اما سطح آن متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال بیشترین اسراف غذا (53درصد) در کشورهای اروپایی مربوط به مصرف کنندگان و در منازل و رستوران هاست اما در کشورهای در حال توسعه، نبود برنامه ریزی برای نگهداری و بسته بندی مهم ترین چالش است و بخش قابل توجهی از محصولات کشاورزی طی مراحل اول تولید از بین می رود.

آمار سازمان بهداشت جهانی حاکی از این است که در حال حاضر از هر سه نفر، یکی از تغذیه صحیح برخوردار نیست که پیامد آن در کودکان، اختلال در رشد و در بزرگ سالان اضافه وزن است. برآوردها نشان می دهد نزدیک به نیمی از آمار فوت کودکان کمتر از پنج سال در دنیا ناشی از « سوء تغذیه» است. همچنین کم خونی دختران نوجوان و زنان نیز یکی دیگر از پیامدهای این مسئله است که زمینه ساز مشکلات متعدد مادران و کودکان آینده در طولانی مدت خواهد بود.

کمبود ویتامین ها و مواد معدنی از طریق تغذیه، یکی از موانع عملکرد مطلوب سیستم ایمنی و رشد مطلوب است اما بیش از یک سوم کودکان در سنین پیش از دبستان در دنیا دچار کمبود ویتامین A هستند. سوء تغذیه مادران که متاسفانه در کشورهای توسعه نیافته شایع است، عوارضی مانند رشد ناکافی جنین و افزایش خطرات بارداری را در پی دارد. به طور کلی سوء تغذیه مادران و کودکان عامل مرگ و میر حدود 10 درصدآمار فوت در جهان است.

متخصصان اعلام کرده‌ اند هر فرد در ماه حدود 20 پوند ماده غذایی را دور می‌ ریزد که این مشکل بزرگی است. زمانی که متوجه می ‌شویم 40 درصد از غذای تولید شده در ایالات متحده آمریکا از زباله‌ دانی سر در می ‌آورد، آن را نوعی  بی‌ مسئولیتی می دانیم؛ بنابراین می توان پیش از آن که ماده غذایی که در یخچال نگه داری می شود خراب شود، آن را به فریزر منتقل یا اگر امکان دارد خشک کنیم.

سحر مغفرت
انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است