پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   111002  | تاریخ خبر : 1398/07/29  | ساعت : 10:14

استاندار زنجان؛

توسعه اقتصادی کشور بدون توسعه تولیدگرا ممکن نیست


نصر: استاندار زنجان گفت: بی شک امروزه توسعه اقتصادی کشور بدون توسعه تولید صادرات‌گرا ممکن نیست به طوری که هم اکنون همه گروه‌ها و دست‌اندرکاران مرتبط با زنجیره تولید تا صادرات کالا به اتفاق به این نتیجه رسیده‌اند که در شرایط کنونی و با استفاده از ابزارها و امکانات پیشرفته نرم‌افزاری و سخت‌افزاری برای فتح بازارها، راهی جز توجه به تولید صادرات‌محور باقی نمانده است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، فتح الله حقیقی امروز در پیامی به مناسبت روز ملی صادرات افزود: در راستای تحقق بیانات و منویات مقام معظم رهبری در نامگذاری سال جاری با عنوان "رونق تولید" ،‌ توجه بیش از پیش به امر تولید ملی و افزایش صادرات غیر نفتی ضروری است و یکی از مهمترین راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور به شمار می‌آید.

وی یادآورشد: صادرات موجب رشد اقتصادی، افزایش سطح تولید، توسعه اشتغال و رفع بیکاری، افزایش در آمد سرانه و بهبود وضع معیشتی اقشار مختلف جامعه، کاهش کسری تجاری کشور، تقویت پول ملی، بهبود کیفیت و تنوع تولیدات داخلی، صدور ارزش‌های فرهنگی ایرانی و اسلامی خواهد شد تا آنجا که به صادرات، عنوان موتور محرکه اقتصاد لقب داده‌اند.

حقیقی تصریح کرد: استان زنجان نیز به دلیل قرارگیری در مسیر جاده ترانزیت، برخورداری از آزادراه و راه آهن و همجواری با استان های مهم صنعتی کشور به خصوص تهران از امتیازهای ویژه ای در توسعه صادرات برخوردار است و وجود واحدهای صنعتی قوی در صنایع معدنی، برق و الکترونیک، نساجی، مواد غذایی، برخورداری از پتانسیل‌های آبی و زیرساختی مناسب، دسترسی به شبکه‌های قوی انتقال برق، گاز و نفت و نزدیکی به بازارهای مصرف داخلی و خارجی، زنجان را به یکی از استان‌های توانمند در امر صادرات مبدل ساخته است.

وی اظهار داشت: نامگذاری ۲۹ مهرماه به نام روز ملی صادرات، فرصتی است تا ضمن ترویج فرهنگ صادرات در میان توده مردم و فعالان اقتصادی، به تبادل افکار، شناخت تنگناها و بررسی راهکارهایی برای توسعه صادرات پرداخت و با توجه جدی به این امر در راستای افزایش قابلیت رقابت پذیری کالاهای ایرانی در جهان و در نتیجه افزایش واقعی صادرات غیر نفتی و تحقق توسعه اقتصاد اهتمام جدی‌تری داشت.

استاندار زنجان یادآورشد: روز ملی صادرات سمبلی برای ارج نهادن به تلاشهای صادرکنندگان در نفوذ به بازارهای جهانی و به نوعی تجلی توانمندی سخت افزاری و نرم افزاری اقتصاد کشور است که ریشه در تولید و فضای کسب و کار آن دارد.

وی در این پیام از تلاش‌های ارزشمند تمامی تجار، بازرگانان، صنعتگران، فعالان اقتصادی، کار آفرینان و صادر کنندگانی که در جهت تعالی کشور اهتمام می ورزند قدردانی کرد.

 انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است