پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   111036  | تاریخ خبر : 1398/07/29  | ساعت : 17:00

مدیر غذا و داروی سازمان منطقه آزاد ماکو؛

پنج تن مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی فاسد در منطقه آزاد ماکو معدوم شد


نصر: مدیر غذا و داروی سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: پنج تن مواد غذایی، آرایشی بهداشتی فاسد در منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو معدوم شد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، اسلام یادگاری در گفت و گویی گفت: پنج تن مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی فاسد از سطح عرضه و گمرک پایانه صادراتی منطقه، جمع آوری و با دستور قضایی در حضور بازرسان غذا و دارو، بهداشت و محیط زیست و نماینده  دادستانی امحا شد که ارزش این محصولات معدوم شده حدود دو میلیارد ریال بوده است.

مدیر غذا و داروی سازمان منطقه آزاد ماکو ادامه داد: ۹۰ درصد محصولات جمع آوری شده کالاهای وارد شده از کشورهای همسایه بوده که غیرقابل مصرف تشخیص داده و از رده مصرف خارج شد.

مدیر غذا و داروی سازمان منطقه آزاد ماکو همچنین با اشاره به اینکه اصلاح الگوی تغذیه‌ای درست برای حفظ و ارتقاء سلامت جامعه نیاز است، گفت: مطابق برنامه ریزی های انجام شده در راستای فرهنگسازی مرتبط با غذا و ایمنی،‌اصلاح الگوی تغذیه جامعه در دستور کار این مدیریت قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: بحث غذا و تغذیه قابل چشم پوشی نیست و باید همه جانبه مورد توجه همه قرار گیرد.

یادگاری گفت: برچسب اصالت کالا و سیستم رهگیری و ردیابی در حوزه غذا فعال شده و درخصوص اطلاع رسانی و ارتقای آگاهی مصرف کننده در حوزه سلامت غذا انجام می شود.

مدیر غذا و داروی سازمان منطقه آزاد ماکو از توجه جدی بازرسان سازمان به عرضه کالای تاریخ مصرف گذشته در شهرستان‌های ماکو، شوط و پلدشت خبر داد و گفت: کالای تاریخ مصرف گذشته سلامت جامعه را تهدید می‌کند و با متخلفین برخورد می‌شود.

وی افزود: با توجه به اینکه برخی خریداران به تاریخ تولید دقت نمی‌کنند، ممکن است این موضوع و توجه نداشتن به آن باعث مسمومیت و تهدید جدی بر سلامت افراد خانواده شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است